×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
10. decembris, 2015
Drukāt

Pasakas bez izpušķojumiem

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Izrādīta Rīgas Starptautiskā kino festivāla programmā, Mateo Garones filma “Baisās pasakas” beidzot arī Latvijā sāk normālu ekrāna dzīvi.

Kādas bija pasakas, pirms tās laikmeta modes garā apstrādāja Šarls Pero, brāļi Grimmi un Hanss Kristians Andersens? Oriģinālstāstus uz papīra 17. gadsimtā uzlika neapoliešu galma dzejnieks Džambatista Bazila, un itāliešu režisors Mateo Garone, vizuālo stilu palienēdams no Terija Giljama un Giljermo del Toro darbiem, to realizēja kino formātā, galvenās lomas uzticēdams dažāda kalibra aktieriem, kuru vidū slavenākie ir Selma Hajeka, Vensāns Kasels, Tobijs Džonss un Džons K. Reilijs. Izvēlēta Kannu kino festivāla konkursa programmā, šī filma nekādā gadījumā nav dēvējama par pasaku filmu, ar to saprotot, ka tiešā mērķauditorija ir bērni, bet fantastisku izklaidi pieaugušam un literatūras saknes zinošam skatītājam, kuram iet pie sirds melnais humors, ekstravagance, neparedzami stāsta pavērsieni un režisora ambiciozais vēriens, kaut arī budžets ir nieka 14,5 miljoni ASV dolāru.

 

UZZIŅA:

“Baisās pasakas”/”Il racconto dei racconti”/”Tale of Tales”

Itālija, Francija, Lielritānija, 2015.

Režisors: Mateo Garone

Lomās: Selma Hajeka, Vensāns Kasels, Tobijs Džounss, Džons K. Reilijs, Alba Rorvahera, Šērlija Hendersone, Heilija Kārmaikla

No 11. decembra “Splendid Palace”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+