Pasaulē

Pasaules līderi asi nosodījuši sprādzienu Sanktpēterburgas metro 2

Foto: AP/Scanpix/LETA

Krievijā pirmdien notikušais sprādziens Sanktpēterburgas metro stacijā izpelnījies plašu nosodījumu no pasaules līderiem, tostarp Maskavas draugiem un pretiniekiem.

ASV prezidents Donalds Tramps notikušo nodēvēja par absolūti briesmīgu gadījumu, piebilstot, ka “tas notiek visur pasaulē”.

Trampa preses sekretārs Šons Spaisers paziņoja, ka Savienotās Valstis nosoda Sanktpēterburgā notikušo uzbrukumu.

“Mūsu domas un lūgšanas ir ar ievainotajiem un ar Krievijas tautu,” sacīja Spaisers.

“Šādi uzbrukumi vienkāršajiem pilsoņiem (..) atgādina mums, ka pasaulei jāstrādā pie tā, lai novērstu vardarbību visās tās formās,” sacīja Trampa preses sekretārs.

Eiropas Savienības (ES) augstā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos Federika Mogerīni nosūtīja līdzjūtību Krievijas ārlietu ministram Sergejam Lavrovam, piebilstot, ka viņa un viņas kolēģi seko līdzi ziņām no Sanktpēterburgas ar lielām bažām.

Francijas ārlietu ministrs Žans Marks Ero paziņoja, ka valstis “būs kopā ar tiem, kas cieš”, bet ANO ģenerālsekretārs Antoniu Gutērrešs uzsvēra, ka sprādziena sarīkotāji ir jāsauc pie atbildības.

Saistītie raksti

Arī Lielbritānijas ārlietu ministrs Boriss Džonsons un NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs tviterī izteikuši līdzjūtību cietušajiem, viņu tuviniekiem un Krievijas tautai.

Irānas Ārlietu ministrijas preses pārstāvis paziņoja, ka nevainīgu cilvēku “nogalināšana politisko mērķu sasniegšanai ir vispazemojošākā rīcība”, un Sanktpēterburgā notikušo komentēja arī Libānas šiītu bruņotais grupējums “Hezbollah”, kas Sīrijā atbalsta prezidenta Bašara al Asada armiju un arī Krievijas spēkus.

“Hezbollah” paziņoja, ka Sanktpēterburgā notikušais ir tāda tipa terorisms, ar kādu Krievija cīnās Sīrijā

LA.lv