×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
2. novembris, 2012
Drukāt

“Pasažieru vilciens” lūgs no nākamā gada budžeta papildus piešķirt 14 miljonus latu

Foto - LETAFoto - LETA

AS “Pasažieru vilciens” (PV) lūgs no nākamā gada budžeta papildus piešķirt 14 miljonus latu infrastruktūras pakalpojumu nomaksai, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja uzņēmumā.

Šogad PV samaksai par infrastruktūras izmantošanu no valsts budžeta līdzekļiem piešķirts par septiņiem miljoniem latu mazāk, nekā nepieciešams. “Līdz ar to mēs lūdzam piešķirt līdzekļus šā gada parāda atmaksai, kā arī plus septiņus miljonus latu esošajai summai, lai parāds neveidotos nākamgad,” uzsver uzņēmumā.

PV par infrastruktūras izmantošanu šogad būtu jāmaksā 24 miljoni latu, taču valdība PV piešķīrusi vien 17 miljonus latu. Līdz ar to veidojas parāds, par kuru tiek iekasēta arī soda nauda no VAS “Latvijas Dzelzceļš”. Bijušais PV valdes priekšsēdētājs Nils Freivalds iepriekš skaidroja, ka valsts piešķirtais dotāciju apjoms no 21 miljona latu pērn samazinājās līdz 18,9 miljoniem latu, bet infrastruktūras maksa palielinājusies par 41 procentu – no 17 miljoniem latu pērn līdz 24 miljoniem latu šogad.

Pērn PV izdevās strādāt bez zaudējumiem un pat ar nelielu peļņu. Pērn pa dzelzceļu pārvadāti 20,16 miljoni pasažieru un uzņēmuma apgrozījums bijis aptuveni 40 miljoni latu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+