×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. decembris, 2014
Drukāt

Pasniegs otro Krodera balvu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Janvārī tiks pasniegta Oļģerta Krodera (09.08.1921-10.10.2012) balva, aģentūru BNS informēja Valmieras teātrī.

26. janvārī gaidāma režisora piemiņai rīkotā “Krodera pirmdiena”, kas pirmoreiz notika pērn un kurā Krodera balvu saņēma aktrise Indra Briķe. Šo teātra svētku mērķis ir izcelt pagājušās sezonas izaicinošāko un izcilāko teātra notikumu vai personību Latvijā. “Krodera pirmdienas” vadītāji arī šogad būs aktieri Artūrs Skrastiņš un Vilis Daudziņš.

Jau ziņots, ka Krodera 92. dzimšanas dienā darbību uzsāk viņa vārdā nosaukts fonds, aicinot aktīvi līdzdarboties visus, kam svarīga Latvijas kultūrvēstures saglabāšana un attīstība. Fonda dibinātāji ir Krodera aktieri, Vidzemes uzņēmēji un režisoram tuvie cilvēki. Fonda valdē ievēlēta Valmieras teātra direktore Evita Sniedze, Valmieras teātra aktieris Rihards Rudāks, Jaunā Rīgas teātra aktieris Vilis Daudziņš, Dailes teātra aktieris Artūrs Skrastiņš un scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis.

Viens no fonda mērķiem ir rūpēties par režisora piemiņas saglabāšanu, vācot ziedojumus Krodera pieminekļa izveidei Valmieras pilsētā. Otrs mērķis ir attīstīt teātra mākslu, katru gadu izvērtējot un pasniedzot Krodera balvu sezonas izaicinošākajam un izcilākajam notikumam teātra pasaulē – to varēs saņemt gan izrāde, režisors, aktieris, gan arī grāmatas autors vai cits ar teātra mākslu saistīts pasākums, pat ideja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+