Latvijā
Politika

Pašvaldībām vairs nebūs speciālo budžetu0

Foto: LETA/Edijs Pālēns

Saeima šodien konceptuāli atbalstīja 2019.gada budžeta likumprojektu paketē esošos grozījumus likumā “Par pašvaldību budžetiem”, kas paredz, ka pašvaldībām vairs nebūs speciālo budžetu.

Izmaiņas saistītas ar šodien konceptuāli atbalstītajiem budžeta likumprojektu paketē esošajiem grozījumiem “Likumā par budžetu un finanšu vadību”, saskaņā ar kuriem pašvaldību speciālo budžetu līdzekļi tiks integrēti pašvaldības pamatbudžetā.

Līdz ar to likumā “Par pašvaldību budžetiem” tiks noteikts, ka pašvaldību budžeti sastāv no pamatbudžeta, ziedojumiem un dāvinājumiem.

Ņemot vērā Valsts kontroles un pašvaldību ieteikumus, ar likuma grozījumiem paredzēts novērst praksē konstatētās neskaidrības likuma normu piemērošanā un nodrošināt vienveidīgu to interpretāciju.

Piemēram, likumā tiks arī noteikts, ka pēc gadskārtējā pašvaldības budžeta vai budžeta grozījumu pieņemšanas pašvaldība sagatavotos paskaidrojumus par pieņemto lēmumu publiskos tās tīmekļvietnē. Tas tiks noteikts, jo līdz šim nav bijusi skaidrība, vai budžeta paskaidrojuma raksts adresēts tikai pašvaldības deputātiem vai tomēr arī plašākai sabiedrībai, norādīts likumprojekta anotācijā.

LA.lv