×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.4°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
5. janvāris, 2017
Drukāt

Patīk izkustināt visus. Gada skolotāja – Mārīte Pokšāne no Riebiņiem (5)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Mārīte Pokšāne Riebiņu vidusskolā strādā jau 21 gadu. Tā bijusi viņas pirmā darbavieta, un pēc Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas absolvēšanas skolotājai nav bijusi vēlēšanās mainīt nodarbošanos. Gadu gaitā gan uzņēmusies jaunus pienākumus: M. Pokšāne vada sporta nodarbības arī Preiļu Brīvajā skolā, kur nākas strādāt arī ar bērnudārzniekiem, un ir arī vieglatlētikas trenere Preiļu sporta skolā.

Dara, nevis skaita paveikto

Konkursam “Gada sporta skolotājs” M. Pokšāni pieteica Riebiņu vidusskolas direktore Ineta Anspoka, kura uzskata, ka Mārīte ir paraugs kolēģiem un padomdevējs vecākiem. Pieteikumā konkursam skolas direktore rakstīja, ka M. Pokšāne ir skolēnu cienīta skolotāja un arī autoritāte visā Riebiņu novadā, jo prot iesaistīt visu vecumu novada iedzīvotājus dažādās netradicionālās, aizraujošās sporta aktivitātēs un popularizēt aktīvu dzīvesveidu.

Arī pati M. Pokšāne sarunā ar mani atzīst, ka sporta skolotāja darbā viņai visvairāk patīk iespēja rīkot dažādus pasākumus, piemēram, Olimpisko sporta dienu, riteņbraukšanas sacensības “Vella rats”, Veselības nedēļu, kur var darboties kopā ar dažāda vecuma sportotājiem. “Man patīk izkustināt gan jaunus, gan vecus,” saka sporta skolotāja. Vēl viņai patīk tas, ka skolotāja darbā var strādāt radoši: “Mūsdienās ir tik daudz sporta veidu, ko ir interesanti pamēģināt kopā ar bērniem, ir ļoti daudz iespēju kustēties un attīstīt sevi.”

Lai pieteiktu konkursam, skolas direktore apkopojusi visu kolēģes paveikto. “Interesanti bija redzēt, ko gan tik visu neesmu darījusi. Jo ikdienā daru un nebūt neskaitu, ka paveikts tas un šis,” teic M. Pokšāne. Līdz ar paveiktā apkopojumu žūrijai bija jāiesūta arī kādas M. Pokšānes vadītās stundas video. Iesūtītā bijusi parasta ikdienas stunda, taču saistīta ar gatavošanos valsts svētkiem. Tāpēc stundā bija gan ierindas skates elementi – soļošana, dažādi vingrojumi –, gan piramīdu celšana, gan uz sadarbību vērsta stafete. Lai veiksmīgi izpildītu visus uzdevumus, skolēniem vajadzējis ne tikai fiziski kustēties, bet arī domāt.

Iesūtītie materiāli bija gana pārliecinoši, lai Riebiņu skolotāja iekļūtu konkursa otrajā kārtā. Tajā kopā ar sešiem citiem otrajā kārtā iekļuvušajiem pedagogiem M. Pokšānei vajadzēja vadīt sporta stundu svešajiem Teikas vidusskolas skolēniem.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Man nekas nav pret šo skolotāju, bet, raksta autors vismaz būtu ielicis normālu skolotājas bildi!!! Savādāk izskatās, ka visa nauda ”maisiņos”!

  2. ja šitāda sērga ir pagastā – atliek iet kārties

Draugiem Facebook Twitter Google+