×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. aprīlis, 2016
Drukāt

Patīkamas atmiņas un emocijas kopā ar “Rumbas kvartetu” (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No kreisās: Rolands Stucers, Artis Šimpermanis, Gatis Lagzdenieks, Guntis Stucers.

Šajā vasarā “Rumbas kvartets” Latvijas šlāgeraptaujas finālā Ventspilī klausītāju vērtējumam piedāvās divas dziesmas – “Kurzemes krasts, Vidzemes krasts” kopā ar grupu “Tēva nams”, un “Kumeliņš”. “Rumbas kvartets” izdevis divus albumus un tagad devies arī Vislatvijas koncerttūrē “Jaunības atmiņas…”.

Sazinoties ar Arti Šimpermani, vienmēr atklājas kādi jauni radoši plāni. Pirmais Vislatvijas koncerttūres “Jaunības atmiņas…” koncerts jau nospēlēts Alūksnē. “Esam ļoti gandarīti par atsaucību, praktiski izpārdoto zāli un vidzemnieku sirsnību,” smaidot teic Artis un atklāj, ka Vidzemē viesojoties ļoti bieži. “Līdz ar to arī Alūksnē varējām satikt mūsu mūzikas cienītājus, ar kuriem jau esam pazīstami no pirmsākumiem. Tas vienmēr ir patīkami. Un, protams, vidzemnieki nav aizmirsuši vecās melodijas un dziesmas, dzied līdzi, kas mums sniedz īpašu gandarījumu. Īpaši kādu dziesmu negribu izcelt, jo mūsu klausītāji jūt līdzi katrai dziesmai, vai tā ir ziņģe “Kur esi tu” vai “Kuldīgas dziesma”!”

Koncerttūrei ir ļoti zīmīgs nosaukums “Jaunības atmiņas…”. Daļai skatītāju tās ir jaunības atmiņas, bet es domāju, ka daļai tā varētu būt kā muzikāla vēstures stunda. Artis iesmejas: “Neesam pedagogi, līdz ar to neko nemācām! Bet mūs priecē, ka mūsu koncertus apmeklē gan seniori, kuriem šīs dziesmas ir jaunības atmiņas, gan arī vidējā paaudze un jaunāki, kuru vecāki un vecvecāki dziedājuši šīs dziesmas, līdz ar to rosina patīkamas bērnības atmiņas un brīnišķīgas emocijas.”

“Rumbas kvartetam” ir plašs repertuārs, bet puiši nevēlas apstāties pie sasniegtā, tāpēc savos radošajos plānos iesaista arī citas grupas. Dziesma “Kurzemes krasts, Vidzemes krasts” tapa sadarbībā ar grupu “Tēva nams”. Kas bija šīs sadarbības iniciators? Vai ir vēl kādi mūziķi, ar ko radoši sadarbojaties? Artis aizdomājas un smaidot nosaka: “Te nu es varētu samelot, kurš tad īsti bija iniciators, bet viss sākās, kad iepazināmies ar Vidzemes zēniem vienā pasākumā un aizskatuvē paņēmām rokās instrumentus un uztaisījām sev ballīti! Tad sanāca, ka Vidzemē salūza mūsu auto un Andis Zaķis mūs pie sevis izguldīja, pabaroja un vēl ar balzamu stiprināja. Tālāk jau izvēlēta dziesma, mēģinājums un studija. Šobrīd ar grupu “Roja” strādājam pie koncertprogrammas “Visas upes plūst uz jūru”. Domāju, būs ļoti interesanti vienā programmā dzirdēt dziesmas gan par Latvijas upēm, gan jūru!”

Līdz šim “Rumbas kvartetam” vienmēr izdevās izvēlēties to īsto dziesmu, kas patiks aptaujas klausītājiem. Kad lūdzu Arti atklāt noslēpumu, kā viņi izvēlas dziesmas aptaujai un kuram ir galavārds, Artis noslēpumaini teic: “Labi, atklāšu. Patiesībā man ir iekšēja sajūta, ka, piemēram, konkrētā dziesma noteiktā laikā jādod klausītājam vērtēt. Savu domu izstāstu saviem foršajiem kolēģiem, kopā vienojamies un līdz šim vīri vēl nav noraidījuši kādu ieceri, bet nu viņi ir ļoti forši!”

“Rumbas kvartets” skatītāju vērtējumam vienmēr nodod ne tikai dziesmu, bet arī īpaši dziesmai filmētu klipu. Kas ir šo video autors? “Cenšamies, lai dziesma tiek papildināta ar vizuālu redzējumu. Te nu man jāatkārtojas, jo līdz ar ideju par dziesmas iesniegšanu aptaujā es arī prātā vizualizēju domu par to, kā tas varētu izskatīties, kādi varētu būt risinājumi, lai ar esošiem līdzekļiem panāktu labu rezultātu. Ar piemēriem prezentēju kolēģiem savu domu un arī klipu lietās nekas nav noraidīts, tikai papildināts! Liels paldies mums jāsaka Jānim Šnipkem par lielisko sadarbību un rezultātu klipu filmēšanā un montāžā,” atklāj Artis un neslēpj: “Starp citu, mums nav sava stilista! Paši domājam, analizējam un eksperimentējam!”

Lai būtu ko izvēlēties, ir jābūt dziesmām, bet, lai būtu dziesmas, ir daudz jāstrādā. Grupas panākumu pamatā noteikti ir darbs, darbs un vēlreiz darbs. Viņiem ir ap 100 zaļumbaļļu melodiju. Cik daudz stundu tiek pavadīts mēģinājumos? “Protams, bez darba nav nekā! Taču ne tikai mēģinājumi, kas ir reizi nedēļā, bet visas nedēļas nogales ar pasākumiem dod kopējo saspēli, izjūtu, prasmes. Mēģinājumos parasti strādājam pie jauniem materiāliem, kuru mums uz šo brīdi ir ļoti daudz. Tā kā, dārgie autori, lūdzu, neņemiet ļaunā, ka uz šo brīdi neplānojam iekļaut mūsu repertuārā pēdējo 20 gadu autordziesmas, jo primāri cenšamies izcelt saulītē pirmskara un pēckara laika dziesmas un man arī vēl ir ko teikt dziesmās. Nu zaļumbaļļu melodiju tiešām ir daudz,” neslēpj Artis.

“Rumbas kvarteta” koncerttūre “Jaunības atmiņas…” ir paredzēta Viesītē, Tukumā, Talsos, Cēsīs, Balvos, Rēzeknē, Bauskā, Saldū, Valkā, Gulbenē, Jelgavā un vēl citur, kur puišus aicinās!

 

Varbūt noder!!

8. IV 19.00 Kokneses kultūras namā. Biļetes kultūras nama kasēs. Cena EUR 5, pensionāriem – EUR 4.

16. IV 18.00 Viesītes kultūras namā. Biļetes kultūras nama kasē.

24. IV 14.00 Turku saieta namā Līvānu novadā. Biļetes kultūras nama kasē un Līvānu KC kasē, Cena EUR 3.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Kad būs Rēzeknē?Ļoti gaidam!

  • Koncerttūre sākusies Atbildēt

   Biļetes jau ir pieejamas Biļešu paradīzes kasē, izņemot Balvos un Valkā! Tur būs nopērkamas uz vietas kultūras centra kasē!

   Rēzeknē 04.06. Kultūras un atpūtas parka estrādē, Raiņa ielā 29A, plkst. 18:00,
   Biļetes būs pieejamas Biļešu paradīzes kasē
   Tukumā 8.07. Durbes estrādē plkst. 18:00,
   Biļetes būs pieejamas Biļešu paradīzes kasē
   Balvos, Balvu estrādē. 16.07. plkst. 18:00, Biļetes būs pieejamas Balvu kultūras nama kasē

   Talsi, Sauleskalna estrāde, 22.07. plkst. 18:00,
   Valkā 23.07., Valkas estrādē, plkst.18:00, Biļetes būs pieejamas Valkas kultūras centra kasē

   Saldus 29.07., Kalnsētas parkā plkst. 18:00,
   Biļetes būs pieejamas Biļešu paradīzes kasē
   Jelgavā 13.08. Pasta salā, plkst. 18:00,
   Biļetes būs pieejamas Biļešu paradīzes kasē
   Bauskā 19.08., Bauskas pilskalna estrādē, plkst. 18:00,
   Cēsīs 20.08., Cēsu pils parka estrādē plkst. 18:00,

 2. Kad būs Gulbenē ,visi gaida .

Draugiem Facebook Twitter Google+