×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
21. februāris, 2013
Drukāt

Patrika Volfa kamerpops Rīgā


Publicitātes fotoPublicitātes foto

23. februārī Rīgā uzstāsies britu popmūziķis Patriks Volfs. Koncertzālē “Palladium” viņš sniegs koncertu sava sestā studijas albuma “Sundark and Riverlight” koncerttūres ietvaros. Jaunajā albumā apkopoti mūziķa iecienītākie skaņdarbi akustiskā formā – tieši tā tie skanēs arī koncertā Rīgā, bet klausītāji viņa sniegumu varēs baudīt sēdvietās. 


 

Tikai 29 gadus vecā Patrika Volfa, īstajā vārdā Patrika Denisa Epa, talantu pasaule pamanīja 2003. gadā līdz ar viņa otro studijas albumu “Wind And The Wires”. Līdz šim lielāko popularitāti ieguvušas vairākas viņa dziesmas – “The City”, “House”, “Tristan” –, kuras spoži iemieso viņa muzikālais rokrakstu – romantiska folk, tehnopopa, alternatīvā roka un elektroniskās mūzikas elementu apvienojumu. Pats mūziķis, audzis Londonā, radošā ģimenē, kopš 12 gadu vecuma spēlē dažādus instrumentus – gan klavieres, nereti savu dziesmu videoklipos, gan ukuleli, arī vijoli un arfu. Savā pašreizējā daiļradē šo instrumentu skanējumu viņš bieži mīl jaukt ar dažādām elektroniskām piedevām un dejiskiem ritmiem.

Mediju un sabiedrības uzmanības lokā allaž bijusi ne tikai Patrika Volfa mūzikā, bet arī viņa nereti ekscentriskā āriene – no dažādu krāsu frizūrām līdz kabarē cienīgiem tērpiem, lai gan jāatzīst, līdzās tam viņam tuvs gluži britisks, konservatīvs stils. Tomēr tiesa, Patriks arvien bijis pamānāms manierīgās un gana harismātiskās izturēšanās dēļ. Ne velti viņš ticis izraudzīts kā modelis britu modes nama “Burberry” reklāmai.

Mūziķis gan atzinis, ka skolā sava neparastās ārienes un uzskatu dēļ ticis apcelts. “Ja kāds skolā izskatās sievišķīgs un savos trīspadsmit gados kādam šķiet esam gejs, viņiem liekas, ka to var pārmācīt ar labu devu regbija,” ironizē mūziķis.

Tikpat ironiski mūziķis arvien izturējies pret nemitīgajiem žurnālistu jautājumiem par viņa seksualitāti. “Tāpat kā nezinu, vai mans sestais albums būs nāves metāls vai bērnu dziesmas, nezinu arī, vai savu dzīvi pavadīšu kopā ar zirgu, sievieti vai vīrieti. Tā ir vieglāk dzīvot,” viņš atzinis kādā intervijā.

Mūziķa šā gada dubultalbums “Sundark and Riverlight” atzīmē muzikālās darbības desmit gadus, kuras laikā komponists izdevis piecus mūzikas kritiķu novērtētus studijas albumus, kā arī muzicējis kopā ar Petiju Smitu un grupu “Arcade Fire”. Patriks Volfs ir ārkārtīgi prasīgs ne tikai pret savas grupas mūziķiem, bet arī pret sevi. To pierāda regulārā paša dziesmu inventarizācija neskaitāmu jaunu versiju veidā. Arī viņa jaunākais albums apspēlē iepriekš radīto – tajā skan pazīstamās dziesmas akustiskā noskaņā, tostarp ir gan dūmakainas, emocionālas melodijas, gan gluži gaišas notis. Viņa balss atgādina Robertu Smita (“The Cure”) intonācijas, bet mūzikā jūtam gan 80. gadu popmūzikas, gan Deivida Bovija avangardiskās notis.

Lai arī 2007. gadā dziesminieks paziņoja, ka pametot mūzikas industriju, jo neskaitāmās intervijas, pārbraucieni un nesaskaņas ar paša pavadošajiem mūziķiem bija viņu pamatīgi nogurdinājušas.

Par laimi, viņa solījums nav piepildījies un Patrika talanta cienītāji viņa sniegumu varēs baudīt klātienē arī pie mums – skanēs mūzika, ko BBC kritiķi nodēvējuši par “kamerpopu” izsmalcinātai gaumei. Iespējams, apmeklējot viņa koncertu, būsit viens no tiem, kas pievienosies viņa “vilku baram” (“Wolfpack”) – tieši tā sevi nodēvējis Volfa fanu klubs.

 

VARBŪT NODER

Laiks – 21. 02. 20.00.

Vieta – koncertzāle “Palladium”.

Biļetes – “Biļešu servisa” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuserviss.lv” www.bilesuserviss.lv.

Cena: Ls 22 un 25.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+