×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
13. novembris, 2014
Drukāt

Patriotu gājiens pāraug sadursmēs

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Right-wing nationalist protesters clash with the police during a far-right annual march that coincides with Poland's National Independence Day in Warsaw on November 11, 2014. Poland's National Independence Day commemorates the anniversary of the Restoration of a Polish State in 1918. AFP PHOTO/JANEK SKARZYNSKI

Sadursmēs, kas Varšavā izcēlās Polijas galēji labējo organizāciju rīkotā ikgadējā Neatkarības dienas gājiena laikā, ievainoti 47 cilvēki.

Kā paziņoja policijas pārstāvis, 23 no ievainotajiem ir kārtības sargi. Gandrīz 280 cilvēki ir aizturēti. Polijas mediji informē, ka, “Patriotu armijas” gājiena dalībniekiem Varšavas centrā dodoties pāri Poņatovska tiltam, kapucēs tērpti jaunieši sāka policistus apmētāt ar akmeņiem. “Liela huligānu grupa, kas bija izolēta no gājiena priekšgala, pie Vašingtona apļveida krustojuma uzbruka policijai,” informēja Varšavas policijas pārstāvis. Uz demonstrāciju saskaņā ar policijas datiem ieradās vairāki desmiti tūkstoši galēji labējo organizāciju atbalstītāju. Daudzi viņu vidū bija rotājušies ar dažādu futbola klubu šallēm.

Tomēr gājiena rīkotāji vardarbīgo incidentu izraisīšanā vaino cilvēkus no malas. “Kā katru gadu, cilvēki izraisīja nepatikšanas gājiena priekšā,” Polijas radio ziņu aģentūrai IAR norādīja Nacionālās kustības pārstāvis Kšištofs Bosaks, piebilstot, ka kapucēs tērptie jaunieši nav bijuši gājiena dalībnieki. Pagājušajā gadā galēji labējo aktīvistu gājiena laikā cieta arī Krievijas vēstniecība, kuru nacionālisti apmētāja ar akmeņiem un petardēm, kā arī instalācija “Varavīksne”, kas Varšavā bija uzstādīta kā iecietības simbols. Taču šogad gājiena maršruts bija mainīts, lai izvairītos no “provokatīvām apkaimēm”. Kārtības uzturēšanā Neatkarības dienas laikā uz Varšavu papildus tika nosūtīti 5000 policistu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+