×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
11. oktobris, 2012
Drukāt

Patversmēs gaida arī pieaugušie suņi

Foto no patversmes "Dzīvnieku Draugs" arhīvaFoto no patversmes "Dzīvnieku Draugs" arhīva

Patversmēs tagad izraugās ne vien kucēnus, bet arī pieaugušus suņus. To pierādīja ikgadējais adoptēto suņu salidojums, kas notika Dzīvnieku aizsardzības dienas ietvaros.

 

Priekšrocības un sarežģījumi

Patversmes “Dzīvnieku Draugs” organizētajā adoptēto suņu salidojumā piedalījās vairāki desmiti pagājušā gadā paņemtie pieaugušie dzīvnieki. Tas ir būtisks apstiprinājums pieaugušu suņu izvēlei! Plašāk par kritērijiem šādam lēmumam stāsta Laura Karnīte:

 

– Galvenais pluss, izvēloties pieaugušu suni vai kaķi, – tam jau ir izveidojies raksturs un arī ārējais izskats, tātad skaidrs, vai būs liels sargs vai sīciņš mājas zvaniņš. Par kucēna dabu un iespējamo izskatu kaut ko pateikt līdz pusgada, dažreiz pat gada vecumam ir grūti, jo vecāki ir nezināmi.

 

Dažreiz pat “augstdzimušajiem” nav iespējams prognozēt, kādi gēni var “izlīst” un sagriezt visu kājām gaisā!

Turklāt pieaugušie suņi lielākoties jau pieraduši pie kārtības, proti, nenokārtosies istabā, negrauzīs čības, nesaplosīs aizkarus, tiem nebūs jāmāca iet pie pavadas utt. Protams, gadās arī izņēmumi, bet ļoti reti, un tad tiem meklē īpašus cilvēkus. Tiesa, daudziem reizēm izveidojušies paradumi, kurus viņi ieguvuši iepriekšējā dzīvē. Piemēram, dažiem nepatīk slotas, jo, iespējams, ar tām sisti, bet tie, kam nācies cīnīties par izdzīvošanu, pastiprināti sargā barību. Ja šādas īpatnības patversmes darbinieki pamana, par tām brīdina topošos saimniekus. Tāpat arī vienmēr viņus rūpīgi izjautā, lai piedāvātu tieši tādu suni, kas visvairāk atbilst cilvēku vēlmēm, vajadzībām un dzīves apstākļiem. Ikvienu dzīvnieku šajā patversmē uztver kā personību, par katru ir iegūts pilnīgs priekšstats.

 

Mīluļu dažādība
patversme-6014

“Dzīvnieku Draugā” visu laiku vidēji uzturas ap 30 pieaugušu suņu. Lielākā daļa ir draudzīgi cilvēkiem, jo uz patversmi nāk daudz brīvprātīgo un dzīvnieki pie tiem ir pieraduši, tāpat kā cits pie cita. Īpaši simpatiski ir jaunie, azartiskie vilkveidīgie suņi, kas, spītējot pārdzīvotajam, pasaulē veras ar priecīgām acīm. Turklāt lielākā daļa ir apmācīta izpildīt pamatkomandas: “Sēdi!”, “Guli!”, “Blakus!”. Tātad saimniekus sagaida dzīvei sagatavoti četrkājainie draugi. Viena no jaunajām vilcenītēm pat nodarbojas ar adžiliti.. Savu mīluli šait var atrast arī tie, kas meklē sirsnīgus maza auguma kompanjonus. Piemēram, adoptēto suņu salidojumā visus aizkustināja bolonkas tipa kucīte Betiņa, kura savulaik bija atstāta naktī piesieta pie patversmes vārtiem. Tagadējie saimnieki ir laimīgi par savu izvēli, bet šeit mājas jau gaida tāda pat izskata suņuks Ārčijs…

Reizumis patversmē nonāk arī šķirnes dzīvnieki, un var tikai minēt iemeslus. Pašlaik ļoti skumst mīļa pusmūža pekiniete, kas varētu kādam dāvāt savu mīlestību. Toties laikas kucīte Čana jau tikusi pāri savai sāpei, jo bija kļuvusi nevajadzīga savainotās kājas dēļ. Atradās cilvēki, kas par viņu parūpējās un tagad ir sajūsmā!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+