×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.4°C
Līga
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
26. marts, 2015
Drukāt

Pavasarīgas noskaņas Intas Dobrājas gleznās

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 21. marta līdz 11. aprīlim galerijā “Jēkabs” būs apskatāma Intas Dobrājas jaunāko gleznu izstāde, informē galerijas pārstāvji.

Māksliniece iepriecina ar saviem mīļākajiem mākslas žanriem – izstādē vērojami ziedi, klusās dabas un figurālas kompozīcijas. Inta Dobrāja: “Ir vairākas tēmas, pie kurām es allaž atgriežos — tās ir klusās dabas ar baltiem traukiem, sieviešu akti (ar Jāņu vainagiem galvā), portreti un ziedi. Varu tās gleznot atkal un atkal un liekas, ka pats darba process man sagādā baudu. Es gleznoju ļoti lēnām, bet gandrīz katru dienu. Ātrāk par mēnesi neviena bilde nerodas. Es ilgi sēžu, skatos un vērtēju. Palasu avīzi un skatos atkal. Es saskaņoju un noskaņoju katru gleznu. Jo gatavāka tā top, jo darba process kļūst lēnāks. Ar pirkstu tajā piesedzu kādu vietu un domāju, vai vajag ko mainīt — pavilkt uz āru, paspilgtināt vai iegleznot dziļāk. Tāpēc tik grūti savākt gleznas veselai izstādei. Man ir svarīga arī darba iekšējā noskaņa. Bet, kāda tā būs, es zinu jau pašā sākumā. Pārsvarā gaiša un silta.'”

Intai Dobrājai raksturīga tuvība reālistiskai glezniecībai, smalki izkopta meistarība, tēmu un satura vienkāršība, harmonija. Viņa ir reāliste un balsta savu daiļradi uz latviešu klasiskajai mākslai tik tipisko tonāli telpisko glezniecību.

Inta Dobrāja dzimusi 1940. gadā. 1967. gadā absolvējusi Mākslas akadēmijas glezniecības nodaļu. Kopš 1972. gada Latvijas Mākslinieku savienības biedre. Izstādēs piedalās kopš 1968. gada.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+