Latvijā
Politika

Pavļuts nosauc “AP” EP vēlēšanu programmas “trīs vaļus”0


Daniels Pavļuts.
Daniels Pavļuts.
Foto: LETA/Edijs Pālēns

Partiju apvienība “Attīstībai/Par!” (AP) Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanu programmas “trīs vaļi” jeb atslēgas vārdi ir cilvēki, izaugsme un drošība, šodien partiju apvienības Eiropas konferencē “Cilvēki. Izaugsme. Drošība” sacīja AP līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Viņš sacīja, ka partija iestājas par modernu un taisnīgu Latviju Eiropā, un Latvijas interesēs ir vienota un ciešāka Eiropas Savienība (ES).

Pavļuts norādīja, ka ES piedzīvo dažādus satricinājumus, tostarp saistībā ar bēgļu krīzi, jaunu situāciju Baltajā namā, labēji populistisko spēku uzplaukumu un citiem izaicinājumiem. Pēc politiķa domām, šie satricinājumi pagaidām nav pamodinājuši ES, jo katrs no lielajiem “ietekmes centriem” politiku velk savā virzienā.

Pavļuts sacīja, ka Latvijas politikā bieži vien tiek runās par ES kā “slaucamu govi”, tomēr mazāk tiek runāts par to, ko Latvija var dot ES.

Politiķis ir pārliecināts, ka partiju apvienība ES var dot enerģiju, redzējumu un pieredzi, būvējot savu valsti.

Saistītie raksti

Pavļuts uzsvēra, ka Latvijas interesēs ir spēcīga ES, tāpēc partiju apvienība vēlas modernizēt, atjaunot un stiprināt šo savienību.

Kā ziņots, EP vēlēšanu saraksta līderi būs politikas zinātnieks Ivars Ījabs, bijusī Baltijas valstu kopuzņēmuma “RB Rail” valdes priekšsēdētāja Baiba Anda Rubesa un Aizsardzības ministrijas ierēdne, bijušā Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa dzīvesbiedre Ieva Ilvesa.

EP vēlēšanas notiks 25.maijā.

LA.lv