Latvijā
Kriminālziņas

Pazudušas 24 vecas riepas. Tiesā armijas kapteini18


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – LETA

Jau vairāk nekā pusgadu notiek tiesvedība Latvijas armijas kapteiņa Edgara Utāna krimināllietā, kurā viņu apsūdz dienesta nolaidībā, kas radījusi būtisku kaitējumu. Par to draud cietumsods līdz trijiem gadiem vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

No 2013. līdz 2015. gadam E. Utāns bija Militārās policijas apgādes daļas virsnieks, kas atbild par autoparku. Pēc inventarizācijas atklājās, ka pazudušas riepas un citas lietas. Kā ceturtdien Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētās tiesā liecināja E. Utāna tā laika tiešais priekšnieks Jurģis Pavlovskis, kurš atbildēja par apgādi, tad riepu marķēšana, uzskaite un kontrole bijusi sarežģīta un netikusi strikti noteikta.

Tas bijis arī tāpēc, ka 120 automašīnas atradušās apakšvienībās pa visu Latviju un tās lietojuši vairāki vadītāji uz maiņām. Par riepām atbildīgs bijis E. Utāns, kaut gan ikdienā viņš visus automobiļus neredzējis un riepas mainījuši vadītāji, kas konkrētajā laikā ar automobiļiem braukuši.

Tā kā ar žurnālistu karavīram nav tiesību runāt, aizstāvības viedokli pauda viņa advokāts Ilmārs Punka, kurš uzskata, ka krimināllietas pamatā ir Militārās policijas vadības personiskā nepatika pret E. Utānu un nekārtība grāmatvedībā.

Turklāt laikā, kad E. Utāns atbildējis par autoparku, noliktavā varējuši iekļūt vairāki cilvēki, tāpat gandrīz pusgadu E. Utāns nepildījis dienesta pienākumus, jo ārstējies pēc smagas traumas.

Pazudušas 24 vairāk nekā desmit gadus vecas riepas, kas visticamāk, esot vienkārši nobrauktas un izmestas, taču tām fiksētas jaunu riepu vērtība 4000 eiro. Tāpat pazudušas citas sīkākas mantas: steks, rokudzelžu turētājs, soma, lukturis u.c.

Interesanti, ka E. Utāns ir bijušais Valsts Prezidentes Vairas Vīķes – Freibergas personiskās apsardzes priekšnieks, saņēmis Viestura ordeni saistībā ar NATO sammitu Rīgā.

Nākamas tiesu sēdes nozīmētas rudenī un ziemā.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Petraviču apmierina jaunā LM parlamentārā sekretāra darbs
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
“Prāta vētras” koncerts Liepājā noritējis mierīgi
12 stundas
LE
LETA
Latvijā
Aptauja: 97% Rīgas un Pierīgas iedzīvotāju uzturā lieto zivis un jūras veltes 1
12 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Dabā
Pirmdien daudzviet valstī spēcīgi līs un dārdēs pērkons
3 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Kāpēc, pirms laika pensionējoties, nedrīkst strādāt, bet īstajā vecumā strādā, cik tik gribi?
2 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 7 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Latviju pārstāvošajiem autosportistiem trīs goda pjedestāli “RallyX Nordic” debijas sacensībās Rīgā
3 stundas
AK
Aija Kaukule
Kultūra
Koncertzāle “Latvija”: jauna ērģeļmūzikas citadele vai Ventspils karaļvalsts greznumlieta?
3 stundas