Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Ausma, Ausmis, Ingūna, Inguna, Inguns
Pirmdiena, 26. jūnijs, 2017
13. aprīlis, 2015
Drukāt

Pēc aizdedzināšanās mirst tibetiešu mūķene

Foto - LETAFoto - LETA

Ķīnā pēc aizdedzināšanās mirusi tibetiešu mūķene, vēsta ārvalstīs atrodošās tibetiešu tiesību aizstāvības grupas un plašsaziņas līdzekļi, norādot, ka viņa tādā veidā protestēja pret Ķīnas varu Tibetā un pauda atbalstu Tibetas budistu garīgajam līderim dalailamam.

Ķīnā valdošās Komunistiskās partijas augstākā amatpersona Tibetā solīja, ka tiks izvērtēts tibetiešu budistu mūku un mūķeņu patriotisms, lai stiprinātu ideoloģisko kontroli reģionā un garantētu “priekšzīmīgi harmoniskus klosterus”, kā arī “patriotiskus, likumpaklausīgus mūkus un mūķenes”, raksta partijas oficiozs “Žeņmiņ žibao”. Saspīlējums starp tibetiešiem un Ķīnas valdību ir liels, un vairāk nekā 130 tibetiešu ir aizdedzinājušies protesta akcijās kopš 2009. gada. Lielākā daļa no viņiem ir gājuši bojā. Daudzi tibetieši apsūdz Ķīnas valdību par reliģisku apspiešanu un viņu kultūras iznīcināšanu. Nobela Miera prēmijas laureāts dalailama dzīvo trimdā Indijā kopš 1959. gada, kad notika neveiksmīga tibetiešu sacelšanās pret Ķīnas valdību. Dalailama tibetiešu protestus ar aizdedzināšanos ir raksturojis kā izmisuma darbības, kuras nav viņa spēkos apturēt.

Pievienot komentāru

Francijas vēlētājus īpaši nesatraucot ES liktenisFrancijas vēlētājus īpaši nesatrauc Eiropas Savienības (ES) liktenis, komentējot Francijas parlamenta vēlēšanu rezultātus, uzskata Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes asociētais profesors Ojārs
Draugiem Facebook Twitter Google+