×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
23. februāris, 2014
Drukāt

Pēc akcijas “Vecpiebalgas ceļam būt” ceļš tiek labots visu laiku

Foto: LETAFoto: LETA

Pie Ministru kabineta ēkas notiek pilsoniskās akcijas "Vecpiebalgas ceļam būt!" rīkotā sapulce, lai panāktu nekavējošu valsts autoceļa P30 Cēsis-Vecpiebalga-Madona atjaunošanas sākšanu.

Kopš pērn notikušās akcijas “Vecpiebalgas ceļam būt” ceļa posmā Cēsis-Vecpiebalga-Madona regulāri tiekot “lāpītas bedres” un ceļš uzturēts apmierinošā kvalitātē, sacīja Vecpiebalgas novada domes priekšsēdētāja Ella Frīdvalde-Andersone (“Novada attīstībai”).

Pēc viņas teiktā, VAS “Latvijas autoceļu uzturētājs” darbinieki visa gada garumā, tostarp arī decembrī, janvārī un februārī regulāri strādājot, lai uzlabotu ceļa segumu un “aizlāpītu” bedres. Frīdvalde-Andersone arī atzina, ka pēc akcijas ceļam jūtami tiek pievērsta pastiprināta uzmanība.

Līdz maijam notiekot ceļa rekonstrukcijas projektēšanas darbi, taču jau jūlijā esot paredzēts, ka VAS “Latvijas Valsts ceļi” izsludinās iepirkumu veicamajiem darbiem, norādīja pašvaldības priekšsēdētāja, atzīmējot, ka akcijas rezultāts ir tas, ka rekonstrukcijas darbu plānošana sākusies ātrāk, nekā bija paredzēts iepriekš.

Pēc viņas teiktā, 2013.gadā notikušās akcijas “Vecpiebalgas ceļam būt” veiksmes atslēgas bijušas divas, tostarp “runāšana skaļi” un patiešām kritiskais ceļa stāvoklis, kas pievērsis arī daudzu citu novadu iedzīvotāju uzmanību.

Jau ziņots, ka pērn, lai pievērstu sabiedrības uzmanību sliktajai ceļa seguma situācijai Vecpiebalgā ceļa posmam no Meļļiem līdz Vecpiebalgas un Madonas novada robežai, sociālajos tīklos, tostarp blogā “piebalgaspuse.blogspot.com”, kurā tika publicēta autoceļa bedru fotogalerija, tika sākta akcija “Vecpiebalgas ceļam būt”.

Akcijas rīkotāja Mārča Ločmeļa desmit gadus vecā meita iepriekš uzrakstīja vēstuli toreizējam Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim (V), kurā lūdza panākt autoceļa salabošanu. Tā kā atbildes reakcija bija jāgaida ilgi, aprīļa sākumā Vecpiebalgas domes deputāti vienbalsīgi nolēma iesniegt prasību par ārkārtas situācijas izsludināšanu valdībā.

Akcijas rezultātā ceļa P30 Cēsis-Vecpiebalga-Madona rekonstrukciju pārcēla no 2016.gada uz 2014.gadu. Lai ceļš būtu izmantojams arī līdz 2014.gada rekonstrukcijai, regulāri notiek bedrīšu aizpildīšana.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+