Pēc divu mūku pašaizdedzināšanās Tibetā arestēti simtiem cilvēku 0

Pēc divu budistu mūku aizdedzināšanās Tibetas galvaspilsētā Lhasā, Ķīnas drošības dienesti arestējuši vairākus simtus tibetiešu, ziņo ASV bāzētā radiostacija “Radio Free Asia”. Jau vēstīts, ka svētdien Lhasā aizdedzinājās divi tibetiešu mūki, no kuriem viens vēlāk nomira.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Kopš 2011.gada sākuma sevi aizdedzinājuši jau vismaz 35 tibetieši, tostarp daudzi mūki un mūķenes, šādi protestējot pret Ķīnas varasiestāžu īstenoto tibetiešu kultūras un reliģijas apspiešanu. Tomēr Tibetas galvaspilsētā šādi incidenti nebija notikuši kopš 2008.gada, kad tur sākās protesti pret Ķīnas varu, kas izvērtās plašos nemieros. Lai savaldītu gruzdošo neapmierinātību tibetiešu apdzīvotajos reģionos, Pekina ieviesa stingrus drošības pasākumus.

Pēc svētdienas incidenta Lhasā arestēti aptuveni 600 tibetiešu, atsaucoties uz kādu anonīmu avotu, trešdien ziņoja “Radio Free Asia”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Radiostacija un Londonā bāzētā organizācija “Free Tibet” vēstīja, ka trešdienas pēcpusdienā arī Sičuaņas provincē aizdedzinājusies kāda tibetiete.

Ķīna pārvalda Tibetu kopš 1951.gada, kad šajā Himalaju reģionā tika iesūtīts komunistu valdības karaspēks, lai to “atbrīvotu”.

Daudzi tibetieši vaino Ķīnas valdību viņu kultūras un reliģijas apspiešanā, ko Pekina kategoriski noliedz. Ķīna apgalvo, ka tibetieši baudot reliģisko brīvību un ar investīciju palīdzību Pekina esot uzlabojusi dzīves standartus un modernizējusi šos reģionus.

Tajā pašā laikā Ķīnas valdība ir vairākkārt apsūdzējusi trimdā dzīvojošos tibetiešus, tostarp arī Tibetas garīgo līderi Dalailamu, kūdīšanā uz protestiem, ko viņš noliedz.

Tomēr Dalailama ir paudis pārliecību, ka daudzie tibetiešu pašaizdedzināšanās gadījumi ir Ķīnas īstenotā “kultūras genocīda” sekas, un atteicies nepārprotami aicināt atturēties no šādas protestu formas.

Eksperti pieļauj, ka Pekina varētu ieviest vēl stingrākus ierobežojumu, lai apturētu gruzdošos nemierus tibetiešu apdzīvotajos reģionos.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.