×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.1°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

Pēc IZM kļūdas par “Gada sporta skolotāju 2014” kļuvuši divi skolotāji (1)

foto: basket.lvfoto: basket.lv

 Komunikācijas pārpratuma dēļ Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) rīkotajā konkursā “Gada sporta skolotājs 2014” titulu un piemiņas balvu saņēmuši divi skolotāji – Rīgas 41.vidusskolas sporta skolotāja Antra Šverna un Liepājas Aleksandra Puškina 2.vidusskolas sporta skolotājs Dmitrijs Gorlačevs.

Pirms Ziemassvētkiem notikušajā Latvijas “Gada balvā sportā 2014” šo atzinību saņēma tikai Gorlačevs, taču nolemts balvu pasniegt arī Švernai. IZM pārstāve Laura Zaharova aģentūrai LETA pastāstīja, ka komunikācijas pārpratuma rezultātā, kas izveidojies starp ministriju un pasākuma organizatoriem, pirms Ziemassvētkiem tika apbalvots otrās vietas ieguvējs. Cieņā pret abiem skolotājiem Izglītības un zinātnes ministre Mārīte Seile ceturtdien viesojusies Rīgas 41.vidusskolā, lai pasniegtu atzinību arī otrai skolotājai – Švernai. Ministrija noskaidro notikušā apstākļus, lai nākotnē šādus pārpratumus nepieļautu.

Kā aģentūru LETA informēja Zaharova, abu skolotāju konkursā iegūtais rezultāts atšķīrās tikai par vienu punktu.

Šverna ir Rīgas 41.vidusskolas sporta skolotāja jau kopš 2006.gada, vadot ne tikai stundas, bet arī interešu izglītības nodarbības visām vecuma grupām. Viņa sadarbībā ar kolēģēm izveidojusi autorprogrammu sportā ar izglītojamo mācību sasniegumu vērtēšanas kritērijiem katrai apgūstamajai prasmei Rīgas 41.vidusskolai.

Skolotāju raksturo kā vienmēr dialogam atvērtu optimisti, kas rada skolēnos pārliecību un gandarījumu par paveikto, dod skolēniem iespēju radīt un domāt pašiem. Skolotāja sporta stundās izmanto radošas un interesantas mācību metodes un veido skolēnos pārliecību, ka sporta stundas nostiprinās veselību, mērķtiecību un sociālās prasmes. Rīgas 41.vidusskolas direktors Vitālijs Poļakovs konkursa pieteikumā norādīja, ka skolotāju raksturo pozitīva attieksme pret skolēniem, atbildība pret profesionālo darbību, vajadzība pēc nepārtrauktas pilnveidošanās un atvērtība. Skolotāja ieguvusi bakalaura grādu sportā, izglītības un sporta darba speciālista, visu izglītības pakāpju un līmeņu sporta skolotāja, kā arī volejbola vecākā trenera specialitāti. Kopš 2013.gada septembra Šverna strādā arī par volejbola treneri Minusas volejbola skolā.

Otrs “Gada sporta skolotājs” balvas saņēmējs ir Gorlačevs, kurš Liepājas Aleksandra Puškina 2.vidusskolā strādā kopš 2008.gada. Viņš vada ne tikai mācību stundas, bet arī ārpusklases nodarbības sākumskolā, pamatskolā un vidusskolā. Skolotāju raksturo kā zinošu, aktīvu, saprotošu, un viņam piemīt spēja skolēnus ieinteresēt tajā, ko māca. Skolas direktores vietniece audzināšanas darbā Natālija Bagirova konkursa pieteikumā norādījusi, ka Gorlačevs ir radošs un enerģijas pilns un ar savu personīgo piemēru māca skolēniem būt sportiskiem, veseliem un motivētiem. Skolotājs ieguvis profesionālo bakalaura grādu izglītībā un sporta skolotāja kvalifikācijā. Kopš 2013.gada Gorlačevs ir arī Liepājas kompleksa sporta skolas peldēšanas treneris.

Konkursu “Gada sporta skolotājs” IZM rīko jau desmito gadu. Konkursa mērķis ir veidot pozitīvu attieksmi pret fiziskajām aktivitātēm un motivēt skolēnus iesaistīties tajās, kā arī noteikt 2014.gada profesionālāko sporta skolotāju valstī.

Katra novada un pilsētas izglītības pārvaldes, pamatizglītības, vidējās izglītības vai profesionālās izglītības iestādes bija aicinātas pieteikt konkursam savus profesionālākos sporta skolotājus. Konkurss noritēja divās kārtās – pirmajā tika izvērtēti saņemtie pieteikumi un sporta stundas videoieraksti, bet otrajā kārtā trīs dalībnieki ar lielāko iegūto punktu skaitu – Šverna no Rīgas 41.vidusskolas, Jānis Zakarīts no Balvu Valsts ģimnāzijas un Gorlačevs no Liepājas Aleksandra Puškina 2.vidusskolas – prezentēja uzdotā mājasdarba izpildi – dotās sporta stundas analīzi, kā arī atbildēja uz vērtēšanas komisijas jautājumiem.

“Gada sporta skolotājs” trīs otrās kārtas dalībnieki katrs saņēma dāvanu karti sporta inventāra iegādei dalībnieka pārstāvētajai izglītības iestādei 500 eiro vērtībā, savukārt divu labākie sporta skolotāji saņēma arī piemiņas balvu un titulu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Labi ,ka publiski atzīst- kļūda! Sverna -pirmā, gorlačevs -otrais.

Draugiem Facebook Twitter Google+