Sports
Motoru sports

Viena uzvara sešos braucienos – tā Jonasam līdz šim (ne)veicies Ķegumā0


Sestdien un svētdien trasē “Zelta zirgs” atkal redzēsim pasaulē ātrākos motobraucējus.
Sestdien un svētdien trasē “Zelta zirgs” atkal redzēsim pasaulē ātrākos motobraucējus.
Foto – Juris Kalniņš

Šonedēļ mototrasē “Zelta zirgs” Ķegumā notiks solo motokrosa pasaules čempionāta septītā posma sacensības, kurās MX2 klasē par pirmo uzvaru Latvijā cīnīsies Pauls Jonass.

Lai gan Jonasam ir pasaules čempiona tituls MX2 klasē, viņam vēl ne reizi nav izdevies uzvarēt Latvijas “Grand Prix” izcīņā. Iepriekšējo trīs sezonu laikā Pauls Ķegumā uzvarēja tikai vienā no sešiem braucieniem, tādēļ īpaša motivācija šim posmam nav jāmeklē. Viņš uzkāpis goda pjedestālā, tomēr Latvijas himna par godu Paulam paša trasē vēl nav atskaņota.

2015. gadā Ķegumā triumfēja brits Makss Enstijs, 2016. gadā nepārspējams bija holandietis Džefrijs Hērlings, pērn divu braucienu summā pirmais bija dānis Tomass Kjērs Olsens. “Ceru, ka Ķegumā būs daudz līdzjutēju un viņu atbalsts palīdzēs man uzvarēt. Šoreiz patiešām ļoti vēlos dzirdēt Latvijas himnu,” Jonass skaidri norādījis savus plānus nedēļas nogalei.

Pasaules čempionāta sezonu viņš sāka ar sešiem pēc kārtas uzvarētiem braucieniem Argentīnā, Nīderlandē un Spānijā. Jonasa dominance visas sezonas garumā šķita nenovēršama, tomēr sekoja neliela atkāpšanās. Itālijā ceturtā un devītā vieta braucienos, Portugālē – otrā un septītā, un kopvērtējumā jau uz papēžiem min komandas “KTM” biedrs un galvenais konkurents spānis Horhe Prado.

“Šajās divās sacensībās nejutos savā ādā, biju sarūgtināts un pat vīlies sevī. Vajadzēja atgūt braukšanas intensitāti, tikt atpakaļ savā līmenī. Sāka pietrūkt uzvaras garšas,” par sezonas sākumu un nelielo krīzi stāsta Pauls Jonass. Notikušajam esot arī cits objektīvs skaidrojums – no Argentīnas viņš atgriezies slims, bija jāveic antibiotiku kurss, un kādā brīdī sekoja likumsakarīgs sportiskās formas kritums. Maija sākumā Soču trasē atkal redzējām jau iepazīto Jonasu – dubultuzvara un nostiprināšanās līdera pozīcijās.
[yesnopoll background=”#ff9c51″]
MXGP klasē galvenajā cīņā par uzvaru šosezon iesaistījušies abi komandas “KTM Red Bull” braucēji Džefrijs Hērlings un Antonio Kairoli. Lai gan mums nav savu regulāru braucēju šajā klasē, Ķegumā būs iespēja just līdzi Matīsam Karro un Tomam Macukam. Ierobežotu finansiālu iespēju un daudzo savainojumu dēļ Karro vairākus gadus nav startējis pasaules čempionātā, tomēr kā vienmēr ir pozitīvisma pilns un šonedēļ sola braukt, cik vien labi var. Līdzīgs mērķis ir Macukam, kurš sezonas sākumā sasniedzis labus rezultātus sacensībās Vācijā un Nīderlandē, bet šajā posmā cer uz vietu divdesmitniekā.

Trases malā uzgavilēsim arī Baltijas ātrākajiem motobraucējiem. Lietuvietis Armīns Jasikonis pašlaik kopvērtējumā ieņem 13. vietu, igaunis Tanels Leoks – 19.

Līdztekus pasaules čempionāta sacensībām Ķegumā notiks Eiropas čempionāta posms 125 un 250 kubikcentimetru klasēs, turklāt pirmie no diviem braucieniem būs jau sestdienas vakarā pēc pasaules čempionāta kvalifikācijas braucieniem.

Ceturtdaļlitra klasē par vietu desmitniekā noteikti cīnīsies Tomass Šileika un Kārlis Sabulis, kuriem sezonas pirmajos posmos bija atsevišķi veiksmīgi starti, tomēr nav izdevusies viena stabila sacīkste. Tādēļ kopvērtējumā pagaidām tikai attiecīgi 17. un 19. vieta. Spēkus šajā klasē izmēģinās arī Kristers Drevinskis un Arnolds Sniķers, bet 125 kubikcentimetru klasē Latviju pārstāvēs Mairis Pumpurs un Ralfs Edgars Ozoliņš.

Motokross “Zelta zirga” trasē notiek jau 27 gadus, taču pirmo reizi sportisti brauks trases pretējā virzienā. Tāds savā ziņā spontāns lēmums pašreizējam trases saimniekam Kristeram Serģim radās pirms pāris mēnešiem, un nu tas realizēts. Savas jaunas vietas būs jāatrod arī līdzjutējiem. Jonass pēc Ķegumā aizvadītiem pāris treniņiem atzina, ka sajūta esot, it kā braucot pilnīgi nepazīstamā trasē.

Divu dienu biļete šajā pavasarī maksās 45 eiro, desmit līdz 16 gadus veciem jauniešiem un senioriem – 25 eiro. Autostāvvietas cena būs pieci eiro tālākajā stāvlaukumā vai 20 tuvāk trasei.

 

Rezultāti. MOTOKROSS

PASAULES ČEMPIONĀTA KOPVĒRTĒJUMS

Saistītie raksti

MX2 klase: 1. Pauls Jonass (Latvija) 266, 2. Horhe Prado (Spānija) 246, 3. Tomass Kjērs Olsens (Dānija) 219, 4. Bens Vatsons (Liebritānija) 176, 5. Kelvins Vlānderens (DĀR) 130.

MXGP klase: 1. Džefrijs Hērlings (Nīderlande) 286, 2. Antonio Kairoli (Itālija) 263, 3. Klements Desaijē (Beļģija) 212, 4. Romāns Fevrē (Francija) 202, 5. Gotjē Pulēns (Francija) 180.

LA.lv