×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. jūnijs, 2017
Drukāt

Pēc ugunsgrēka Londonā pazuduši daudzi cilvēki (1)

FotoJet

Ugunsgrēkā, kas naktī uz trešdienu izcēlies vienā no Lielbritānijas galvaspilsētas augstceltnēm, gājuši bojā vismaz seši cilvēki un 50 nogādāti slimnīcās, paziņojuši Londonas avārijas dienesti.

“Pašreiz varu apstiprināt sešus upurus, bet šis skaitlis visticamāk pieaugs,” paziņoja policija, norādot, ka pēc liesmu apdzēšanas ēka tiks pārmeklēta.

Pēc ugunsgrēka augstceltnē “Grenfell Tower” Londonas ziemeļrietumos nav zināma daudzu cilvēku atrašanās vieta.

Ugunsgrēka cēlonis vēl nav noskaidrots.

Kā ziņots, īsi pēc pusnakts (ap plkst.2.00 pēc Latvijas laika) 24 stāvu augstajā “Grenfell Tower” Londonas ziemeļrietumos izcēlās ugunsgrēks, kura dzēšanā iesaistītas 45 ugunsdzēsēju automašīnas un 200 ugunsdzēsēju.

“Grenfell Tower” atrodas aptuveni 120 dzīvokļi, un aculiecinieki ziņo, ka pie degošās ēkas augšējo stāvu logiem redzējuši cilvēkus un dzirdējuši saucienus pēc palīdzības.

Londonas ugunsdzēsības dienesta priekšniece Denija Kotone norādīja, ka savas 29 gadus ilgās ugunsdzēsējas karjeras laikā nekad nav redzējusi tik plašu ugunsgrēku.

Kāda pretējās mājas iedzīvotāja stāstīja, ka pamodusies no sirēnu kaukšanas un viņas dzīvokli piepildījuši biezi dūmi. Viņa dzirdējusi cilvēkus kliedzam, bet ugunsdzēsēji spējuši palīdzēt tikai zemāko stāvu iedzīvotājiem. Sieviete stāstīja, ka degošajā mājā dzīvo viņas drauga brālis ar ģimeni un pagaidām vel nav zināms, kas ar viņiem noticis.

Londonas mērs oficiāli izsludinājis ugunsgrēku “Grenfell Tower” par “nopietnu incidentu”.

Kotone norādīja, ka ugunsdzēsēji cieši sadarbojas ar policiju un atrās palīdzības dienestu, lai pakļautu situāciju kontrolei.

Mediji vēsta, ka pagājušajā gadā pabeigta “Grenfell Tower” renovācija. Tomēr 1974.gadā celtā ēkas iedzīvotāji vairākkārt sūdzējušies par slikto ugunsdrošību šajā un citās ēkās, kas pieder vietējām varasiestādēm.

“Visi mūsu brīdinājumi palika nesadzirdēti, un mēs paredzējām, ka šāda katastrofa ir neizbēgama un tikai laika jautājums,” pēc ēkas aizdegšanās paziņoja iedzīvotāju izveidotā grupa “Grenfell Action Group”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+