handball.lv

Pēdējā sekundē stabs un 26:27 0

Latvijas vīriešu handbola valstsvienība 2015. gada pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē Vitezā ar 26:27 (11:17) zaudēja Bosnijas un Hercegovinas izlasei, taču saglabāja iespējas turpināt cīņu par vietu nākamajā kartā.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Tālais un nogurdinošais ceļš, pārs tūkstoši karstasinīgi bosniešu fani Vitezas halles tribīnēs vai vēl kādi nezināmi iemesli Latvijas izlasei spēles pirmajās minūtēs neļāva parādīt to handbolu, ko bija iecerējis galvenais treneris Valdis Labanovsskis. Pietrūka ātrums un kustība gan aizsardzībā, gan uzbrukumā. No 0:3 vēl izdevās panākt 3:3, taču tad – 3:6, 5:11. Tikai tad mūsēje aprada ar laukumā notiekošo, pamazām sakārtoja aizsardzību un mēģināja sasmelt dažās minūtēs izleto. Kā nereti gadās – visu neizdevās…

Pēc pirmā puslaika cerības uz labvēlīgu iznākumu šķita pārlieku optimistiskas, tomēr pārtraukuma korekcijas bija īstajā vietā. Pirmkārt – aizsardzbā, kas pavēra brīvākas rokas arī uzbrukumam. Tiesa, otrā puslaika pirmajās piecās minūtēs neizdevās gūt nevienus vārtus, taču par laimi neko daudz vairāk neiespēja arī mājinieki – 11:18. Pēc tam Latvijas izlase laukumā bija labāka un rezultāts pamazām dila – 15:19, 16:20, 19:21, 21:22. Tas jau bija pieteikums, ka pēdējās desmit minūtēs būs cīņa par uzvaru. Diemžēl noķert Bosnijas izlasi tā arī nesanāca. Lai gan vēl četras reizes izdevās samazināt rezultātu līdz vienu vārtu starpībai, lai gan pēdējās sekundēs bumbas nonāca Latvijas izlases rokās un Evaram Klešnikam bija iespēja izraut neizšķirtu. Šoreiz vārtu stabs un 26:27.

Tomēr sava labā puse ir arī no Vitezas mājās vedamajam zaudējumam. Tas ir otrajā puslaikā parādītais komandas raksturs un gandrīz izglābtā spēle. Tā ir tikai vienu vārtu starpība un iespēja svētdien Dobelē to atspēlēt un apsteigt bosniešus savstarpējo spēļu summā. Pats svarīgākas – Latvijas izlase joprojām pretendē uz pirmo vietu grupā un iekļūšanu kvalifikācijas turnīra izslēgšanas spēļu kārtā.

5. janvārī Latvijas un Bosnijas izlases tiksies Dobelē. Mūsējiem tā būs iespēja atgriezties piektās grupas vadībā, taču galīgais vietu izkārtojums izšķirsies tikai pēdējās divās spēlēs 8. janvārī Dobelē pret Portugāli un 11. janvārī Pilvā pret Igauniju.

PASAULES ČEMPIONĀTA KVALIFIKĀCIJAS TURNĪRS

5. GRUPA

Bosnija – Latvija 27:26 (17:11). Pavlovičs 9, Krištopāns, Jurdžs, Borodovskis pa 4, Klešniks 3, Dude, Ence pa 1.

Igaunija – Portugāle 17:25 (10:9).

Tabulā: 1. Bosnija 6 (3-0-0, 87:81), 2. Latvija 4 (2-0-1, 90:78), 3. Portugāle 2 (1-0-2, 80:77), 4. Igaunija 0 (0-0-3, 68:89).