×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. februāris, 2012
Drukāt

Pekinai neesot nodomu “nopirkt Eiropu”

dzjabo

Ķīnas premjerministrs Veņs Dzjabao paziņoja, ka viņa valstij nav ne spēju, ne nodomu “nopirkt Eiropu”, tādējādi cenšoties mazināt bažas par aizvien pieaugošajām Ķīnas investīcijām parādsaistību nomocītajās eirozonas ekonomikās.

 

Ķīna ir “gatava sadarboties ar Eiropu, lai cīnītos ar pašreizējo krīzi. Daži saka, ka tas liecina par Ķīnas vēlmi nopirkt Eiropu,” Vācijas un Ķīnas biznesa foruma ietvaros norādīja Veņs. “Tās ir liekas bažas un neatbilst realitātei. Ķīnai nav šāda nodoma un nav šādu spēju.”

Vācijas kanclere Angela Merkele, kas Ķīnā ieradusies trīs dienu vizītē ar mērķi nomierināt Pekinu par situāciju Eiropā, arī apmeklēja šo forumu kopīgi ar enerģētikas, ķimikāliju, mašīnbūves, banku pakalpojumu un elektronikas nozaru kompāniju vadītājiem. Eiropā aizvien pieaug bažas, ka nesenais Ķīnas kompāniju un valdības atbalstītu investīciju vilnis sniegs Pekinai pārāk lielu ietekmi pār grūtībās nonākušajām Eiropas ekonomikām. Jaunākajā darījumā Ķīnas elektroenerģijas sadales tīklu kompānija SGCC vienojusies par 387 miljoniem eiro (271,9 miljoniem latu) iegādāties 25 procentus akciju Portugāles sadales tīklu uzņēmumā. Tikmēr Eiropas līderi aicinājuši Ķīnu investēt tās glābšanas fondā, lai finansiālu atbalstītu problēmu skartās ekonomikas.

Ķīna gan līdz šim nav izteikusi nekādu konkrētu apņemšanos nodrošināt finansiālu palīdzību, taču Veņs ceturtdien paziņoja, ka Pekina apsver iespēju vairāk iesaistīties glābšanas fondos ar Starptautiskā Valūtas fonda starpniecību.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+