×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.4°C
Hermīne, Estere
Svētdiena, 15. jūlijs, 2018
20. maijs, 2014
Drukāt

Pensiju indeksācija nav vienas partijas nopelns (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Pensionāru federācijas domes sēdē ziņot par paveikto pensionārus interesējošu jautājumu risināšanā vakar bija ieradušies Saeimā pārstāvēto politisko partiju pārstāvji.

Teju visu partiju pārstāvji vienojās uzskatā, ka visas Saeimas kopdarbs esot rudenī gaidāmā pensiju indeksācija, kā arī elektrības tirgus liberalizācijas atlikšana.

Reformu partijas pārstāve Zanda Kalniņa-Lukaševiča pauda, ka svarīgākie jautājumi aizvien esot veselības aprūpe un pensijas. Vienlaikus atzina, ka jau līdz Jāņiem tikšot pieņemts likums par valsts uzņēmumu pārvaldi, kas ļaujot cerēt, ka arī slimnīcām atvēlētā nauda tiks sadalīta veiksmīgāk. Par uzdevumu nākamajam gadam RP pārstāve izvirzīja labākas formulas izstrādāšanu pensiju indeksācijai, kas ļautu neatstāt apdalītus mazo pensiju saņēmējus.

Partijas “Saskaņas centrs” deputāts Andrejs Klementjevs stāstīja, ka pagājušonedēļ iesniegts pieteikums Satversmes tiesai, lai panāktu kompensāciju piešķiršanu tiem pensionāriem, kuriem pensija aprēķināta krīzes gados.

Vienprātīgi viedoklī, ka pensiju indeksācija ir visas Saeimas un nevis kādas vienas partijas nopelns, bija Nacionālās apvienības pārstāvis Ilmārs Latkovskis un “Vienotības” pārstāve Ilze Viņķele. I. Latkovskis uzsvēra savas partijas ieguldījumu tajā, ka neatkarīgi no apmēra pensijas indeksēs politiski represētajām personām, 1. grupas invalīdiem un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidētājiem. NA turpmāk vēloties sākt diskusiju arī par to, vai pensiju apmēram jābūt atkarīgam no personas bērnu skaita un vai šo principu maz iespējams ieviest taisnīgi.

I. Viņķele pensionāriem skaidroja, ka neesot pamata liekam optimismam par pensiju neapliekamā minimuma atgriešanos pirmskrīzes līmenī, jo daudz vajadzību esot ļoti daudzām sociālajām grupām. “Brīnumi nenotiks, bet iet aizvien labāk,” tā izteicās Viņķele, atgādinot, ka pensionāru labklājība ejot roku rokā ar ekonomisko situāciju visā valstī.

Zaļo un zemnieku savienības pārstāve Aija Barča, kas vada Saeimas Sociālo un darba lietu komisiju, minēja, ka turpmāk indeksācijā bez patēriņa cenu izmaiņu indeksa un algas indeksa būtu jāņem vērā arī darba stāžs.

LPF domes sēdē nolēma arī nosūtīt paziņojumu Saeimai un valdībai, paužot savu nostāju par pabalsta apmēru bēgļiem, kas ir lielāks nekā 70% pensionāru pensijas.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Šī drīzāk simboliskā indeksācija ir nevis partiju nopelns,bet tikai valdošo partiju neliela piekāpšanās pirms vēlēšanām!

  2. Ļoti pareizs un apsveicams ir Aijas Barčas viedoklis, ka pie indeksācijas jāņem vērā arī darba stāžs. Vēl ir pensionāri, kas pensionējušies pirms 1996. gada un, neskatoties uz lielo darba stāžu un labām algām, saņem neadekvāti mazas pensijas. Tas būtu viens no veidiem kā labot šo netaisnību.

  3. kaa juus domaajat,vai minimaalaa pensija pasreiz Latvjaa,apmeeram 70 eiro ir normaali?

  4. Vinķeles nopelns tas ir tikai un vienīgi viņa ir sarūpējusi indeksāciju ja viņas nebūtu neviens neko nesaņemtu jo tuvojas visa veida vēlēšanas tādēļ jau atmeta un apsolīja vēl.Tas ka bēgļiem pabalsts ir tik lielstas tādēl ka rietumi nesapratīs kā var bēglis izdzīvot ar tik mazu naudu un ja būs mazāk tad neviens šeit neieradīsies un visai tai organizācijai nebūs ko darīt tādēļ ir gandrīz divreiz lielāks kā latviešiem aprēķinātais iztikas minimnums.

  5. Nezinu ar ko roku rokaa iet Vinkele un paareejie,bet pensionaari ar savaam pensijaam roku rokaa iet tikai un vieniigi ar nabadziibu.

  6. To,ka pensiju ineksācija tik ilgi tika vilcināta un pensijas pēc ineksācijas palielināsies tikai par dažiem eiro,diez vai var uzskatīt par partiju īpašu nopelnu! Drīzāk jārunā būtu par pensiju fonda atdalīšanu no t.s. sociālā budžeta,lai pensiju uzkrājums,kas ir pensionāru privātīpašums un kuram nav nekā kopīga ar bērnu,černobiļiešu un slimības pabalstiem,izdienas pensijām utt,netiktu arī turpmāk izlietots valsts budžeta konsolidēšanai! “Vilks atgādināja,ka budžets jāturpina konsolidēt arī 2012.gadā,arī uz sociālā budžeta rēķina.” Skat.”Vilks: nevaram atļauties indeksēt pensijas”,Delfi,06.jūlijs 2011,17:48 Tāpēc,noskaidrot vajadzētu beidzot,kad sociālajam budžetam atdots tiks ar visiem procentiem “citiem mērķiem” novirzītais miljards,tsk pensionāru iemaksātā nauda!

  7. Vai arī valsts uzņēmumu valdēs iebīdīto labklājība iet tikai roku rokā ar ekonomisko situāciju valstī,Viņķeles kundze?

Draugiem Facebook Twitter Google+