×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. septembris, 2012
Drukāt

Pensionāru biedrības aicina uz Veco ļaužu dienu


Starptautiskā Veco ļaužu diena, ko pasaulē 1. oktobrī atzīmē jau kopš 1991. gada, kļūst arvien populārāka pie mums. Daudzviet Latvijā par godu šai dienai pensionāru biedrības un nevalstiskās organizācijas, palīdzot pašvaldībām, rīko visdažādākos pasākumus. Sniedzam informāciju par vairākiem no tiem. 


 

Rīgā par godu starptautiskajai Veco ļaužu dienai 28. un 29. septembrī notiks Baltijas valstu forums “Dzīvot ar prieku”, kurā piedalīsies latviešu, lietuviešu, igauņu, dāņu, vācu seniori, lai kopīgi pārrunātu seniorus interesējošas lietas un problēmas. Rīgas domes Labklājības departamenta direktore Inese Švekle foruma dalībniekus iepazīstinās ar galvaspilsētas senioru atbalsta programmām, par savām aktivitātēm stāstīs RASA vadītāja Terēzija Mackare, par paaudžu sadarbības modeļiem informēs ārvalstu pārstāvji. Pēc divu dienu foruma darba paredzēts noslēgt sadarbības memorandu. 1. oktobrī starptautiskajai Veco ļaužu dienai veltīti pasākumi notiks arī Rīgas pašvaldības sociālās aprūpes centros “Gaiļezers”, “Stella Maris” un “Mežciems”. Pasākumus organizē arī dienas centri.

Ogres pensionāru biedrības valde ieplānojusi sagaidīt Veco ļaužu dienu ar atpūtas pasākumu 30. septembrī plkst. 13 Ogres kultūras centra Deju zālē. Ir paredzēta arī tikšanās ar Ogres novada pašvaldības vadību un veselības aprūpes speciālistiem. Būs arī Ogres pensionāru biedrības čaklo rokdarbnieču izstrādājumu izstāde pārdošana.

Savukārt Ogres novada pensionāru biedrība novada iedzīvotājus aicina uz pasākumu 1. oktobrī no plkst. 10 līdz 15 Ogres kultūras centra Mazajā zālē. Tur paredzēta tikšanās ar Ogres novada domes vadību un speciālistiem, rokdarbu izstāde pārdošana. Būs arī anekdošu šovs, dzīvā mūzika, zviedru galds.

Jelgavā Veco ļaužu dienai veltīts festivāls “Pretī rudenim” norisināsies 28. septembrī. Festivāls sāksies ar senioru sporta spēlēm, uz kurām aicināti visi Jelgavas pilsētas, Jelgavas novada un Ozolnieku novada aktīvie seniori. Sporta spēles notiks no plkst. 9 līdz 15 Jelgavas 1. ģimnāzijas teritorijā (Meiju ceļš 9).

Šīs dienas turpinājumā svinīgs koncerts “Pretī rudenim” notiks plkst. 17 Jelgavas kultūras nama Lielajā zālē (K. Barona iela 6). Ieeja bezmaksas.

Daugavpilī par godu Veco ļaužu dienai ģimenes kopā ar bērniem un mazbērniem aicina piedalīties svētku pasākumos no 28. septembra līdz 4. oktobrim. Sociālās aprūpes un rehabilitācijas dienas centrā Liepājas ielā 4 var aplūkot izstādi, kas veltīta tā dienas centra 10 gadu jubilejai (ieeja brīva). 2. oktobrī plkst. 12 biedrība “Daugavpils pilsētas pensionāru apvienība” aicina uz Senioru dienas pasākumu. Tā programmā: sociālo lietu pārvaldes speciālistu konsultācijas, svētku koncerts (ieeja brīva). Notiks vēl daudzi citi pasākumi.

Lēdmanes, Jumpravas un Lielvārdes seniorus aicina uz Veco ļaužu dienas pasākumu svētdien, 30. septembrī, kultūras namā “Lielvārde”.

Plkst. 13 ļoti jocīga izstāde “Pensionāru parka putnubiedēklīši”; plkst. 14 svētku atklāšana, grupas “Flora+” šovs ar mūzikas skolas audzēkņu, teātra grupas un deju kopas piedalīšanos. Uz svētkiem un atpakaļ kursēs pašvaldības transports.

Siguldas novada seniorus sestdien, 6. oktobrī, plkst. 14 Siguldas pagasta kultūras namā aicina uz Veco ļaužu dienas atpūtas pēcpusdienu. Šāds pasākums Siguldas novadā notiek jau ceturto gadu. Šoreiz visi Siguldas novada pensionāri varēs noskatīties izrādi “Ulmaņlaiku flirts” – par to, kā flirtēja, iepazinās, precējās un ķīvējās ulmaņlaikos. Pēc izrādes vakara turpinājums jautrā noskaņā.

Līvānos, pateicoties Atvērtās sabiedrības fondu Izglītības atbalsta programmai, kuras finansētajā projektā ir iesaistījusies pensionāru biedrība, senioriem tika nodrošināta dzija zīdaiņu zābaciņu adīšanai. Darbs ilga visu septembri. 1. oktobrī seniori nodos Līvānu novada Dzimtsarakstu nodaļai vairāk nekā 50 adītus zīdaiņu zābaciņus. Tos paredzēts dāvāt visiem jaundzimušajiem, kuri tiks reģistrēti Līvānu novadā.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+