Viedokļi
Komentāri

Franks Gordons: Pareizticīgie staļinisti pārmet, ka Krievijas ministri zemojas Rietumu priekšā21

Foto Sergei BOBYLYOV/AFP/LETA

Maija nogalē Pēterburgā notika PSEF – Pēterburgas starptautiskā ekonomiskā foruma kārtējā konference. 1500 dalībnieki no 70 valstīm. Rīkotājs – “nācijas līderis”, prezidents Putins, kurš konferences laikā rezidēja kā imperators greznajā t. s. Konstantīna pilī.

Šis monumentālais pasākums – PSEF saiets – pašreizējās Rietumu un Krievijas pretstāves ietvaros ir iecerēts kā pretsvars Davosai.

Kā zināms, šajā Šveices ziemas kūrortpilsētā kopš 1971. gada tiek rīkots ikgadējais WEF – “World Economic Forum”, Pasaules ekonomiskais forums. Davosas saietos piedalās burtiski visa globālā politiskā, finansiālā un ekonomiskā elite – valstsvīri, baņķieri, analītiķi, izcilo domnīcu “gudrās galvas”, un “nebūt Davosā” ir šausmīgs pazemojums jebkuram, kurš šķiet sev izcils un jūtas atstumts.

Kārtējais Davosas forums notika šā gada 25. – 26. janvārī, un, neraugoties uz veselu aktuālo notikumu lērumu tajās dienās, Davosa bija pasaules plašsaziņas līdzekļu fokusā, galvenais jaunums. Pats vārds “Davosa” sen kļuvis par sinonīmu jēdzienam “pasaules vareno saiets”.

Nē, arī šogad Pēterburgas forums ne tuvu nesasniedza Davosas statusu un prestižu.

Saieta viesu vidū izcēlās Francijas prezidents Emanuels Makrons. Vladimirs Putins ar viņu sarunājās vairākas stundas, pārkāpjot savu “grafiku”. Un kaut gan Elizejas pils saimnieks uzrunāja saieta namatēvu kā “dārgo Vladimiru”, viņš neatstāja nekādu šaubu par to, ka Francija nelokāmi atbalsta pret Krieviju vērstās sankcijas, kuras vadošās rietumvalstis nolēma ieviest 2014. gadā, reaģējot uz Krimas aneksiju un Maskavas izrīcībām Ukrainas austrumos.

Konferencē piedalījās Ķīnas prezidenta vietnieks, bet no ASV ieradās tikai Savienoto Valstu vēstnieks Maskavā Džons Hantsmans. Tātad – negatīvs signāls no “Vašingtonas.mi”.

Plašā sarunā ar pasaules plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem Putins, var teikt, žēlojās: “Nemaz nerunājot par to, ka NATO pievirzījusies mūsu robežām, mums radušās aizdomas, ka rīt Ukrainu arī tajā iekļaus un tur vēl uzstādīs kaut kādas raķetes un pretgaisa aizsardzības sistēmas. Nu, ir taču kaut kādas robežas, saprotiet, “sarkano līniju” nedrīkst pāriet. Respektējiet taču arī mūsu intereses.”

Manuprāt, pelna ievērību kāds ārkārtīgi nikns raksts, kas parādījies “pareizticīgo staļinistu” portālā “Zavtra”: kāds Viktors Baranecs sašutis par to, ka Pēterburgas forumā Krievijas valdības ministri Siluanovs, Nabiuļina, Oreškins un Kudrins kāri “dzēruši” no Starptautiskā valūtas fonda vadītājas Kristinas Lagardas mutes viņas padomus un ieteikumus. Sak, apstākļos, kad “kolektīvie Rietumi” nemitīgi uzbrūk Krievijai, “mūsu redzamākie ministri zemojas šo pašu Rietumu priekšā”.

Baranecs secina: “Pēterburgas ekonomiskais forums pilnīgi skaidri parādīja, ka mūsu liberālā ierēdniecība Rietumu priekšā stāv uz ceļiem – “dodiet mums kaut vai bulciņu, draudzēsimies, mēs piekritīsim jebkuriem noteikumiem, lai tik jums izpatiktu” (..) Pēterburgas ekonomiskais forums vēlreiz atsedza mums ekonomiskās elites nekrievisko ģīmi.”

Kā mēdza teikt marksisti, mums ir darīšana ar “antagonistiskām pretrunām” mūsdienu Krievijā.

LA.lv