×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
25. februāris, 2016
Drukāt

Pētījums: Latvija un Lietuva neveiksmīgas humānās palīdzības sniegšanā bēgļiem (2)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ilustratīvs foto

Gan Latvija, gan Lietuva atzītas par neveiksmīgām humānās palīdzības sniegšanās bēgļu krīzes risināšanā, aģentūra BNS uzzināja Latvijas Ārpolitikas institūtā (LĀI), kas 1. martā rīkos publisku semināru par Baltijas valstu 2015. gada ārpolitikas veiksmēm un neveiksmēm un pētījuma “Eiropas ārpolitikas tendences 2016” prezentāciju.

2015. gadā visas trīs Baltijas valstis atzītas par līderiem gan sankciju ieviešanā pret Krieviju Ukrainas krīzes kontekstā, gan ES Austrumu Partnerības politikas veicināšanā. Taču ir redzams, ka dažas no vērtībām, kas svarīgas vecajām Eiropas valstīm ir attālas Baltijas valstīm, par pētījuma rezultātiem informē institūts.

Gan Latvija, gan Lietuva atzītas par neveiksmīgām humānās palīdzības sniegšanās bēgļu krīzes risināšanā, savukārt, Igaunija un Lietuva nav sniegušas pietiekamu pienesumu cīņā pret cilvēktiesību pārkāpumiem Ķīnā.

Ikgadēju pētījumu sadarbībā ar dalībvalstu ārpolitikas pētniekiem veic Eiropas Ārlietu padome (ECFR). Tā mērķis ir izvērtēt ES veiksmi attiecībās ar citiem starptautiskajiem spēlētājiem, aplūkojot gan ES institūciju darbību, gan katras dalībvalsts ieguldījumu ES ārējās politikas veidošanā.

Atzīts, ka 2015.gads ar bēgļu krīzi, konfliktiem Ukrainā un Sīrijā, krīzi Grieķijā un potenciālo Lielbritānijas izstāšanos no ES, kā arī ar dalībvalstu augošo eiro-skepticismu un nacionālismu ir bijis sarežģīts gads ES un tās vienotībai. 2015.gads ir parādījis, ka gandrīz visām dalībvalstīm ir savas sarkanās līnijas atbalstā kopējam Eiropas integrācijas projektam.

Diskusija 1.martā notiks sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā, Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un ECFR. Pasākumā ar galvenajām runām uzstāsies eksprezidente Vaira Vīķe-Freiberga, kā arī Ārlietu ministrijas Valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs. Diskusijā piedalīsies Dīna Pardajsa (Dina Pardijs, ECFR, Lielbritānija), kā arī ārpolitikas pētnieki no trim Baltijas valstīm – Viljars Vēbels (Viljar Veebel, Igaunijas Nacionālās Aizsardzības koledža), Margarita Šešelgīte (Margarita Šešelgytė, Viļņas Universitāte, Lietuva) un Ilvija Bruģe (LĀI pētniece), un to moderēs Andris Sprūds (LĀI direktors, RSU profesors).

Diskusija notiks no plkst.13 līdz 15 Rīgas Stradiņa universitātē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. bēglis -- tikai līdz tuvākai drošai vietai Atbildēt

    Kad šie cilvēki no Āfrikas un citurienes nokļūst Baltijas valstīs, viņi nav nekādi “bēgļi”, bet migranti.

Draugiem Facebook Twitter Google+