Latvijā
Politika

Petraviča sasniegusi Saeimas komisijas sēžu kavējumu pirmo limitu1


Ramona Petraviča
Ramona Petraviča
Foto: Edijs Pālens/LETA

Saeimas deputāte, labklājības ministre Ramona Petraviča (KPV LV) trīs reizes pēc kārtas nav apmeklējusi parlamenta Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju, par ko partijas “KPV LV” Saeimas frakcijai lūgti paskaidrojumi, aģentūrai LETA sacīja komisijas priekšsēdētāja Janīna Kursīte-Pakule (VL-TB/LNNK).

Petraviča ir šīs komisijas locekle. Līdz šim no viņas pašas nav saņemta informācija par iemesliem, kāpēc nevar ierasties komisijas sēdēs, skaidroja komisijas vadītāja.

Kursīte-Pakule pieļāva, ka viena iespēja būtu “KPV LV” lemt nomainīt Petraviču ar kādu citu deputātu komisijā, ja parlamentārietei nav iespējams apmeklēt sēdes. Reizē komisijas vadītāja pauda, ka pašai frakcijai jāizšķiras, kā tālāk rīkoties.

Saskaņā ar Saeimas Kārtības rulli, ja kāds komisijas loceklis bez svarīga iemesla izlaidis trīs sēdes pēc kārtas, komisijas priekšsēdētājs to paziņo viņa frakcijai. Ja arī pēc tam komisijas loceklis neierodas sēdēs, pēc komisijas priekšlikuma Saeima viņu var atsaukt un ievēlēt citu.

Petraviča paralēli deputātes amatam ieņem arī labklājības ministra amatu un jau iepriekš vairāki Saeimas kolēģi pauduši šaubas, vai politiķe spēs kvalitatīvi strādāt abos posteņos.

Kā ziņots, Petraviča Saeimas deputāta mandātu plāno nolikt tad, kad partijas “KPV LV” parlamenta frakcijā tiks sasniegta stabilitāte, intervijā aģentūrai LETA sacīja politiķe.

Viņa norādīja, ka patlaban partijā situācija ir nedaudz sašķobījusies, tāpēc kādu brīdi, kamēr “viss saliksies pa plauktiņiem” un norimsies, Petraviča negribētu radīt jaunus satricinājumus.

Saistītie raksti

Viņa mandātu varētu nolikt martā. “Kad viss būs kārībā un es jutīšu, ka droši varu pievērsties tikai ministres amata pienākumiem. Mums februārī priekšā ir arī partijas kongress. Tādēļ gribas, lai ir drošības sajūta, ar kuru es varu atstāt deputāta pienākumus,” norādīja Petraviča.

Pēc viņas teiktā, tas, ka viņa vēl nav nolikusi Saeimas mandātu, nav nekas neparasts, jo jau no pagājušā gada 6.oktobra Saeimā bija deputāti, kuri pildīja arī ministru pienākumus.

LA.lv