Mobilā versija
+0.6°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
30. septembris, 2016
Drukāt

Pie Neapoles mafijas atrastas pirms 14 gadiem nozagtas van Goga gleznas

Foto: AFP/Scanpix/LETAFoto: AFP/Scanpix/LETA

Itālijas policija pie kāda Neapoles mafiozi atradusi divas pirms 14 gadiem no mākslinieka muzeja Amsterdamā nozagtas gleznas, šodien vēsta pasaules mediji.

Audekli “Skats uz jūru pie Sheveningenas” un “Iznākot no protestantu baznīcas Njūnenā” konfiscētas apjomīgā akcijā, kas vērsta pret vienu no Neapoles mafijas klaniem. Kaut gan gleznas tikušas glabātas nepiemērotos apstākļos, eksperti apstiprinājuši, ka tās ir labā stāvoklī.

“Atzīstos, es jau vairs necerēju, ka varēšu kādreiz teikt šos vārdus: gleznas ir atrastas!” – šodien medijiem atzina van Goga muzeja direktors Alekss Rīgers.

Kā ziņo BBC, nav vēl īsti skaidrs, vai gleznas tiks atkal novietotas muzeja ekspozīcijā. Pēc zādzības izcēlās skandāls, kad izrādījās – gleznas nav tikušas pienācīgi apsargātas un nav arī bijušas apdrošinātas.

Pievienot komentāru

Čurkstupīte, Zilais kalns, Karietes līcis: Dzimtās valodas dienā aicina apzināt vietvārdusTurpinot vietējā mantojuma apzināšanas tradīcijas, arī šogad UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) sadarbībā ar LU Latviešu valodas institūtu un partneriem aicina iesaistīties interaktīvā talkā, kas veltīta Starptautiskajai dzimtās valodas dienai – "Vietvārdu talkā".
Draugiem Facebook Twitter Google+