Latvijā
Kriminālziņas

Pie sievietes atrod 82 vīstokļus ar lielo dzīvnieku iemidzināšanas vielu 16

Valsts policija

Valsts policija Rīgā, Ķengaraga apkaimē, pie kādas sievietes atradusi 18 vīstokļus ar lielo dzīvnieku iemidzināšanai paredzētu narkotisku vielu, aģentūra LETA noskaidroja Valsts policijā.

2.oktobrī patruļpolicisti pamanīja četru cilvēku grupu neadekvātā stāvoklī.

Policisti, pārmeklējot personas, pie vienas no tām atrada burciņu, kurā bija 82 folijas vīstokļi ar nezināmas izcelsmes pulverveida vielu. Personas nekavējoties tika nogādātas iecirknī, lai noskaidrotu notikušā apstākļus. Ekspertīzē secināts, ka izņemtā viela ir karfentanils un tās masa ir aptuveni četri grami.

Aizturētā persona, pie kuras atrastas narkotiskās vielas, dzimusi 1979.gadā un iepriekš ir nonākusi policijas redzeslokā par narkotiku lietošanu, glabāšanu un zādzībām.

Policijā sākts kriminālprocess par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu līdz trim gadiem, piespiedu darbu, vai naudas sodu.

Aizturētā sieviete atrodas izolatorā. Ja ekspertīzes rezultāti apstiprinās, ka pārējās personas atradušās narkotisko vielu ietekmē, tad tām administratīvā kārtā būs jāatbild arī par šo pārkāpumu.

Karfentanils ir opioīds, kurš Latvijā kontrolējamo narkotisko un psihotropo vielu sarakstā iekļauts 2013.gadā.

Farmaceitiskajā tirgū preparāts eksistē kā vispārējās darbības anestētiķis, kas tiek lietots veterinārijā kā trankvilizators lielo dzīvnieku iemidzināšanai, vielas aktivitāte neparedz tās testēšanu uz cilvēkiem.

Savukārt Latvijas nelegālajā narkotisko un psihotropo vielu tirgū karfentanils tika konstatēts 2012.gada beigās. Karfentanila iedarbība uz cilvēka organismu sākas no viena mikrograma un jau iepriekš policija bija konstatējusi letālus pārdozēšanas gadījumus.

Šāda viela tika atrasta arī šļircēs, kuras atrada pie pagājušā gada nogalē mirušajiem vecākiem kādā dzīvoklī Dobelē. Toreiz no narkotiku pārdozēšanas atrasti miruši laulātie, kā arī no bada miris pāra deviņus mēnešus mazais zīdainis.

LA.lv