Latvijā
Politika

Piebalgs vairs nekandidēs uz “Vienotības” vadītāja amatu 14

Politiķis Andris Piebalgs rudenī gaidāmajā “Vienotības” kongresā vairs nekandidēs uz partijas priekšsēdētāja amatu. Piebalgs aģentūrai LETA apliecināja, ka pieņēmis šādu lēmumu.

Viņš pēc partijas valdes sēdes, kas ilga teju piecas stundas, žurnālistiem pastāstīja, ka tika analizēta situācija partijā. Tuvākajā laikā tiks sasaukts partijas kongress, kas sākotnēji bija iecerēts rudenī.

Partijas biedri un atbalstītāji sagaida radikālas pārmaiņas, akcentēja Piebalgs, piebilstot, ka tas nozīmē arī nepieciešamību pēc jaunas vadības. Politiķis atzina, ka viņa piedāvājums neparedzēja radikālas izmaiņas, bet gan bija partijas konsolidācijas plāns.

Piebalgs nekandidēs arī uz partijas valdi, tomēr turpinās darboties “Vienotībā”. Viņš arī būtu gatavs startēt vēlēšanās, ja partijas biedri aicinās viņu to darīt. Politiķis atzina, ka partijā ir iekšēja spriedze, tomēr būtiskākais ir atgūt vēlētāju uzticību. Lēmumu vairs nekandidēt uz partijas vadītāja amatu Piebalgs pieņēma pats, un biedri viņu neesot mudinājuši uz šo soli.

Piebalgs par partijas vadītāju tika ievēlēts pērn 4.jūnijā politiskā spēka ārkārtas kongresā. Viņš partijas vadīšanu pārņēma no Solvita Āboltiņas. Toreiz uz partijas priekšsēdētāja amatu bija divi kandidāti – Piebalgs un Edvards Smiltēns, kurš vēlāk kļuva par “Vienotības” vadītāja vietnieku.

E. Smiltēns būtu gatavs kandidēt uz partijas vadītāja amatu nākamajā kongresā.

Smiltēns šodien pēc partijas valdes sēdes sacīja, ka neatkāpjas ne no viena vārda, ko teicis pirms gada – “Vienotībai” jāiegūst cita jauda, dinamika un jauna enerģija. “Vienotībai” ir jābūt uz Latvijas politiskās skatuves, un to pierādīja arī notikumi saistībā ar “oligarhu sarunām”, uzskata Smiltēns.

Viņš skaidroja, ka “oligarhu sarunās” tika iekļauts noteiktā virziena Latvijas attīstības plāns, ceļa karte, par ko vienojās Jānis Urbanovičs (S), Aivars Lembergs, Ainārs Šlesers un, iespējams, Andris Šķēle.

“Es kategoriski noraidu šī plāna virzību,” uzsvēra Smiltēns, piebilstot, ka viens no šī plāna punktiem paredzēja arī likvidēt “Vienotību”.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
ZZS atklāj, kā rīkosies, ja Truksnis amatu nepametīs brīvprātīgi
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns nosauc jaunās valdības prioritātes
11 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
Uz ielas guļam atrod sievieti ar mazu bērnu: puisēns atklāj, kā pavadījis dienu ar mammu
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Tiešām ir tik slikti? LA pārbauda jauno televīziju piedāvājumu
8 stundas
LE
LETA
Sports
KHL atsākas aizraujoši: Daugaviņam 1+2, divi “hat trick”, SKA ieiet vēsturē
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bordāns nosauc jaunās valdības prioritātes
11 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Latvijā
Vai Dziesmu un deju svētku biļetes būtu jāsadala izlozē?
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Ceļā pēc dzimšanas dienas kūkas traģiski iet bojā pāris. Meita nespēj noticēt policistu sacītajam
7 stundas