×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. decembris, 2013
Drukāt

Piecu uzņēmumu daudzmiljonu investīciju projektiem piešķir UIN atlaidi

koki_101_vs

Ministru kabinets otrdien piešķīra uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) atlaidi piecu uzņēmumu plānotajiem investīciju projektiem, portālu “LA.lv” informēja Ekonomikas ministrijā (EM).

Investīciju projektu īstenošanas rezultātā uzņēmumu modernizācijā tiks veikti ieguldījumi kopumā 54,9 miljonu latu apmērā. Tas nodrošinās šo uzņēmumu konkurētspējas un eksporta apjomu pieaugumu, palielinoties gan darbavietu skaitam, gan darbaspēka nodokļos samaksātajai summai valsts budžetā, skaidro EM.

Jaundibināts uzņēmums SIA “Cross Timber Systems” ražošanas iekārtu iegādē plāno ieguldīt 4,6 miljonus latu, lai uzsāktu krustām līmētu masīvkoka plātņu ražošanu. Uzņēmumam pēc investīciju projekta īstenošanas būs tiesības piemērot UIN atlaidi 932 000 latu apmērā.

Kokapstrādes uzņēmums SIA “KRONOSPAN Riga” plāno modernizēt koksnes plātņu ražošanu “Bolderaja Ltd” ražotnē”, lai ražotu jaunus produktus, uzlabotu esošo produktu kvalitāti un paaugstinātu ražošanas procesa efektivitāti. Kopumā uzņēmums plāno ieguldījumus 31,5 miljonu latu apmērā. Pēc projekta īstenošanas uzņēmumam būs tiesības saņemt UIN atlaidi 7,87 miljonu latu apmērā.

Poligrāfijas uzņēmums SIA “Livonia Print” par 3,7 miljoniem latu plāno iegādāties jaunu ražošanas iekārtas, kas ļaus uzsākt jaunu produktu ražošanu, nodrošinās iespēju ražot produkciju ar augstāku pievienoto vērtību, kā arī palielināt eksporta konkurētspēju Skandināvijas un Rietumeiropas tirgos. Pēc projekta īstenošanas kompānija varēs saņemt UIN atlaidi 935 000 latu apmērā.

Savukārt SIA “Plantos” plāno uzsākt taras dēļu un palešu bortu ražošanu SIA “Plantos” ražotnē”. Kompānija plāno līdz 2015.gada vasaras beigām izveidot lapu koku taras dēļu, palešu bortu un to metāla eņģu ražošanu. Projektā plānots ieguldīt 3,5 miljonus latu, un pēc tā īstenošanas SIA “Plantos” varēs saņemt UIN atlaidi 833 000 latu apmērā.

Piena pārstrādes uzņēmums AS “Rīgas piena kombināts” plāno iegādāties ražošanas tehnoloģiskās iekārtas un veikt rekonstrukciju, lai nodrošinātu jaunu produktu ražošanu. Kopējās investīcijas projektā plānotas 11,7 miljonu latu apmērā, bet UIN atlaide pēc kompānijas plānu īstenošanas būs 2,92 miljoni latu.

“UIN atlaižu programma ir veids, kā valsts var stimulēt privātā sektora mērķtiecīgas un ilgtermiņa investīcijas uzņēmumu modernizācijā, produktivitātē, augstāka ienesīguma preču un pakalpojumu ražošanā, kas ir priekšnoteikums arī strādājošo algu kāpumam. Kopš 2011.gada valdība kopumā ir atbalstījusi UIN atlaides 18 uzņēmumu projektiem, kuru kopējais investīciju apjoms var sasniegt 179,63 miljonus latu. Īstenojot šos projektus, uzņēmumu eksporta apjomi pieaugtu par 66%, kā arī tiks radītas 836 jaunas darbavietas,” norāda ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts.

Valdības atbalstītos projektus UIN atlaides saņemšanai iepriekš vērtēja EM Investīciju projektu pieteikumu vērtēšanas komisija, rosinot piešķirt UIN atlaidi minēto dažādu nozaru ražotāju investīciju projektiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+