×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
7. jūlijs, 2014
Drukāt

Piedāvā idejas Līvu laukuma sakārtošanai

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Mākslas akadēmijas docente Sandra Levāne prezentē Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas Vides mākslas apakšnozares studentu darbus izstādes "Līvu laukuma labiekārtošanas koncepcija" atklāšanas pasākumā Rīgas domē.

Rātsnama 2. stāva vestibilā šodien tika atklāta izstāde, kurā aplūkojami trīs konceptuāli risinājumi Līvu laukuma telpas organizēšanai, informē Rīgas dome.

Piedāvājumus izstrādāja Latvijas Mākslas akadēmijas Dizaina nodaļas Vides mākslas apakšnozares studentes sadarbībā ar Rīgas pilsētas arhitekta biroju, Latvijas Viesnīcu un restorānu asociāciju un Līvu laukuma kafejnīcu īpašniekiem. Piedāvātie projekti risina āra kafejnīcu izvietojuma, labiekārtojuma un aprīkojuma jautājumu ne tikai vasaras, bet arī ziemas sezonā.

Iepriekšējā mācību gada laikā trīs jauno vides mākslinieču grupas veica pētījumus mākslas un urbānās vides mijiedarbībā Rīgas vēsturiskā centra apbūvē, kas kļuva par pamatu priekšlikumiem Līvu laukuma labiekārtojumam. Būtiska loma studenšu vīzijās ir transformējamo konstrukciju pielietojumam.

Koncepcijas “Līvu kvartāls” telpiskais risinājums slēpjas laukuma vēsturiskās struktūras un īpašumtiesību interpretācijā, atsedzot laukumu veidojošās apbūves fasādes no tām neraksturīgiem uzslāņojumiem (piemēram, markīzēm un verandām Meistaru ielas frontē). Laukuma vidējā daļa izmantojama un organizējama ar oriģināla dizaina vissezonas moduļa tipa ārtelpas mēbelēm atbilstoši sezonai vai pasākumam.

Koncepcija “Mums katrs kvadrātmetrs ir svarīgs” ir piedāvājums ar pretenziju uz universālu risinājumu, ko varētu pielietot arī citur pilsētā. Idejas pamatā ir 3x3x3 metru liels modulis ar iespējām to pārvietot un modificēt atbilstoši uzdevumam. Piemēram, modulis – sezonas restorāns, tirdzniecības vieta, vides mākslas objekts, atpūtas vieta, nojume/ skatuve, informācijas punkts u.tml. Ir domāts par to, kā moduļa funkcionalitāti pielāgot sliktiem laika apstākļiem un ziemai. Komplektā ar atbilstoša dizaina un kvalitātes labiekārtojuma risinājumiem laukumā tas izaicina tradicionālos priekšstatus par laukuma tēlu.

Koncepcijas “Buras – Vējš – Plūdums – Kustība” autoru redzējumu par telpas kvalitāti un funkcionalitāti materializē vienots labiekārtojuma un vides dizaina risinājums, kurš izceļ un akcentē tādas vērtības, kā telpas unikalitāte, vieta komunikācijai, ainava, tādējādi piešķirot lielāku lomu tieši telpas lietotājam.

Radošo un pētniecisko darbu vadot Latvijas Mākslas akadēmijas docentei Sandrai Levānei, pie Līvu laukuma labiekārtošanas koncepcijām strādāja deviņas studentes: Dace Andžāne, Elīna Grieze, Krista Ose, Dita Lesiņa, Laura Ķēniņa, Dace Baidekalne, Liene Pirktiņa, Diāna Potapova un Liene Brīvlauka.

Izstāde rātsnamā būs skatāma līdz šā gada 18. augustam.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+