×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
14. marts, 2016
Drukāt

Piedāvā pagrabu un zaļu jumtu

SIA "RLM" ražots ekopagrabs no stikla šķiedras un siltinājuma.. Foto - Andris OzoliņšSIA "RLM" ražots ekopagrabs no stikla šķiedras un siltinājuma.. Foto - Andris Ozoliņš

Gadskārtējā izstāde “Māja 2016” nedēļas nogalē  izstāžu centrā “Ķīpsala” bija daudzskaitlīgi apmeklēta,  ar interesantiem piedāvājumiem, kas vieš nelielu optimismu par valsts ekonomisko attīstību.

 

Ekoloģiskie piedāvājumi

Jau pie ieejas izstāžu centrā “Ķīpsala” nedēļas nogalē daudzus skatītājus ieintriģēja “Knauf insulations” energoekonomiskā māja un jaunais piedāvājums “Urbanscape Green Roof System” – rūpnieciski ražota zaļā jumta sistēma no četriem pamatslāņiem. Sistēma paredzēta pilsētu dzīvojamo un rūpniecisko ēku lēzenajiem jumtiem, kā arī privātmājām, kuru īpašnieki ir zaļi domājoši un atvērti jaunām idejām. Augšējo kārtu veido zaļais segums no īpaši izturīgiem augiem, zem tā atrodas substrāta slānis, ūdens saglabāšanas un novadīšanas sistēma un ūdens izturīga sakņu iedarbības aiztures membrāna.

Turpat blakus bija novietots oriģināls SIA “RLM” ražots ekopagrabs no stikla šķiedras un siltinājuma. Viengabala pagraba jumtam jābūt iegremdētam 0,8 metri zem zemes un tur augu gadu varētu būt 5 – 9 grādu temperatūra. Futūristisko konstrukciju var lieliski izmantot gan tiešajiem mērķiem, gan kā patvertni briesmu gadījumā.

Ekoloģisko siltināšanas materiālu tirgū veiksmīgi ielaužas jauns spēlētājs – SIA “Remember Brothers”, kas no Latvijā audzētām kaņepēm izgatavo kaņepju betona paneļus. “Paneļi ir 20 cm biezi un pēc rādītājiem līdzvērtīgi 30 cm biezam kokam. Iekšpusē paneli var krāsot, no ārpuses ieteicam ventilējamo fasādi. Esam uzcēluši vairākas mājas Latvijā un gaidāms jauns posms, jo jau ir noslēgts līgums ar Zviedriju,” smaida SIA “Remember Brothers” mārketinga vadītāja Sandra Jevsejeva.

 

 

Mērīšanai un tīrīšanai

“Amata mundiera pogas uz laimi vairs no manis par 50 latiem neviens negrib noraut kā deviņdesmitajos,” smaida skursteņmeistars Guntis Brakmanis no SIA “Skursteņmeistars”. Toties tagad biežāk atgādina, ka sakarā ar Ministru kabineta noteikumiem nr. 86 iesaka dūmvadus tīrīt divas reizes gadā un nosūces, kurās uzkrājas tauki un putekļi, vismaz reizi gadā. Tas īpaši jāatceras restorānu un kafejnīcu saimniekiem, jo pat labi organizētām firmām reizēm izceļas ugunsgrēki.

SIA “Latvijasmernieks.lv” izvērsis savu moto “Tuvāk zemei” un piedāvā vairākus Latvijā unikālus pakalpojumus – 3D uzmērīšanas tehnoloģija ļauj iegūt precīzu informāciju par objektu un vidi ļoti īsā laikā. Objekta lāzerskanēšanu veic no fiksētas pozīcijas, no mobilas pozīcijas un arī no gaisa. Metodi izmanto arhitektūrā un būvniecībā. Airofotogrammetrijā jaunums ir speciālu dronu izmantošana, kas paver iespējas iegūt daudz detalizētākus datus. “Visvairāk apmeklētājus intriģēja metode hidrobūvju zemūdens apsekošanai, izmantojot sonāru. Tā kā ir sasniegta unikāla izmērīšanas precizitāte, tas ļauj noteikt sīkos defektus zemūdens inženierbūvēs. Citus interesē iespēja atrast nogrimušus buriniekus,” zina stāstīt uzņēmuma valdes asistente Ilze Jankava.

 

Modē medūzu akvāriji

Stresa pilnos laikos viens no labākajiem relaksācijas līdzekļiem ir akvārijs. Pat akvāriju biznesā ir sava mode un ik pa laikam parādās kas īpašs. Šobrīd tas ir medūzu akvārijs, kas kļuvis iespējams, attīstoties profesionālajam servisam. Medūzas tiek turētas jūras ūdenī. Akvāriju apkopj un medūzu barību gatavo firmas speciālisti. Ducis puscaurspīdīgu medūzu pulsējot pārvietojas pa akvāriju, mainot savu iekrāsojumu sānu gaismiņu ietekmē. “Tas ir patiešām fantastisks skats, kas suģestē un novērš uzmanību no negācijām,” sola SIA “Akvaserviss” direktors Jevgenijs Vetrovs.

Izstādes apmeklētāju, dāmu sirdis priecēs ne tikai zaigojošās medūzas, bet arī daudzas krāšņas mājas lietas. Salons “Agni” demonstrēja modes ikonu – kamīnu “Girofocus”. Tā ir pasaules dizaina ikona, kuras prototips atrodas Gugenheima muzejā. Kamīnu stiprina griestos, rēķinoties ar svaru līdz 400 kg. Sērijai ir arī daudzi varianti. Ir modeļi, kurus var novietot arī ārā.

 

Vietējo iznāciens

Savdabīgus virtuves risinājumus piedāvāja virtuves mēbeļu salons “Arens”. Uzņēmuma tehnologi pamatoti lepojas ar inovatīvu maliņu piekausēšanas tehnoloģiju ar lāzera staru, kas ļauj izgatavot kvalitatīvākas virtuves detaļas. Apmeklētāju ievērību izpelnījusies arī mēbeļu apdare ar antīko ozolu. “Lai saprastu, kur slēpjas ar nanopārklājumu pārklāto virtuves mēbeļu neparastais šarms, tās ir jāpaglāsta ar roku. Matētā virsma ar antibakteriālo pārklājumu ir īpatnēji samtaina, pirkstu nospiedumi ātri izzūd. Sīkus skrāpējumus virsmā var likvidēt ar gludekli un mitru lupatiņu. Liekas, virsma ir dzīva un pati sadzīst!” stāsta salona “Arens” mārketinga daļas vadītāja Laura Puncule.

Jāuzteic vietējie uzņēmēji, kas nebaidās mest izaicinājumu tādiem grandiem kā “Husqvarna” un “i-Robot”. “Smart Robby” savas iekārtas – robotizētus zāles pļāvējus no pārbaudītām komplektējošām detaļām – sāka ražot pirms trīs gadiem, pagājušajā gadā tiem pievienojās robotizēti putekļu sūcēji. “Mūsu ražotne ir uz vietas un ļoti viegli klientam sameklējama nepieciešamības gadījumā. Mēs precīzi pielāgojam modeli izmantošanas specifikai un palīdzam to instalēt reālajā teritorijā. Cenšamies izmantot pārbaudītas un inovatīvas komplektējošās detaļas,” stāsta “Smart Robby” speciālisti Laura Liepiņa un Mārcis Pumpurs.

Izstādē bija arī pārstāvēti veiksmīgi sociālie projekti. SIA “Novus Finis”, sadarbojoties ar Ogres invalīdu dienas centru “Saime” un Rīgas pilsētas biedrību “Rūpju bērns”, pēc Šveices zīmola “K-Lumet” franšīzes ražo patiešām gaumīgus sērkociņus. Kokmateriāls ir no koksnes atgriezumiem, sērkociņi 35 sekundes pamērcēti 85 grādus karstā vaskā, kas saziedots no baznīcas. Pagaidām šo patiešām ekskluzīvo produktu var iegādāties tikai internetā, stāsta Igors Slipčenko.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+