×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
14. maijs, 2012
Drukāt

Pielikt punktu muļķībai!

aploksne_leta

Jau 20 gadus notiek nebeidzams cīkstiņš ar vējdzirnavām – tā saucamo ēnu ekonomiku. Taču rezultāta tam joprojām nav. 


 

Nolūkā panākt ēnu ekonomikas efektīvu ierobežošanu iesaku izdarīt kardinālas izmaiņas pensijas aprēķināšanā, par pamatu ņemot:

1) personas nostrādātos gadus līdz pensijas vecumam;

2) pēdējo triju gadu laikā (pirms pensijas aprēķināšanas vai arī pēc personas brīvas izvēles visā darba perioda garumā!) saņemtā atalgojuma apmēru, no kura šo gadu laikā ir maksāti nodokļi.

Šāda pensijas apmēra aprēķināšanas kārtība demokrātiskā valstī tikai vairotu kā valsts, tā pilsoņu labklājību un līdz minimumam samazinātu šobrīd esošo milzīgo plaisu starp valsti un sabiedrību.

Pensijas vecuma palielināšanu uzskatu par totālu vadošās kliķes mazspējas un stulbuma kalngalu. Tā vietā, lai optimizētu valsts pārvaldi, apkarotu ēnu ekonomiku un valsts līdzekļu bezjēdzīgu izšķērdēšanu (katru dienu tiek bezjēdzīgi izšķērdēts viens miljons latu – tas ir Valsts kontroles atzinums!) un nodrošinātu to, ka ik lats, ko budžetā iemaksā nodokļu maksātājs, tiek atklāti un caurspīdīgi izlietots valsts un sabiedrības attīstības un uzplaukuma interesēs.

Ceru, ka šī mana “čiepstēšana” tiks sadzirdēta un tiks radikāli mainīta pensijas aprēķināšanas kārtība, kā arī pielikts punkts tai muļķībai, ko sauc par pensijas vecuma palielināšanu.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+