×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
25. marts, 2014
Drukāt

Pieminot 1949.gada 25.marta deportācijas, pie Brīvības pieminekļa noliek ziedus (1)

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienas gājiens

Pensoinārs Kazis Zubkus biedrības "Latvijas politiski represēto apvienība" rīkotā gājiena no Okupācijas muzejal īdz Brīvības piemineklim laikā, atzīmējot Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienu.

Pieminot 65.gadadienu kopš Latvijas pilsoņu masveida deportācijām uz Sibīriju, aptuveni 300 cilvēku šodien devās gājienā no Okupācijas muzeja līdz Brīvības piemineklim, kur nolika ziedus izsūtīto piemiņai.

Gājiena dalībnieki klusējot devās cauri Vecrīgai, turot Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Ukrainas karogus ar sēru lentēm, kā arī baltu krustu ar uzrakstu “65”.

Kā novēroja aģentūra LETA, gājienā kopā ar Latvijas Politiski represēto apvienības pārstāvjiem devās arī Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V), pasākumā piedalījās arī vairāki Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-TB/LNNK deputāti un aktīvisti, tajā skaitā Saeimas deputāti Einārs Cilinskis un Jānis Dombrava, kā arī “Vienotības” Rīgas domes deputāti Olafs Pulks, Sarmīte Ēlerte, Valdis Gavars un citi.

Kad gājiens bija sasniedzis Brīvības pieminekļa laukumu, tā dalībniekiem pievienojās Valsts prezidents Andris Bērziņš, Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V), Saeimas Prezidija locekļi, deputāti un ministri, ekspremjers Valdis Dombrovskis (V), eksprezidents Valdis Zatlers (RP), Bruņoto spēku štāba virsniecība, Igaunijas un Lietuvas biedrības Latvijā un ārvalstu vēstnieki, kā arī Rīgas domes vadība.

Pēc Goda sardzes maiņas un Nacionālā Bruņoto spēku orķestra parādes gājiena dalībnieki uzklausīja Latvijas Politiski represēto apvienības priekšsēdētāja Gunāra Resnā runu un Valsts prezidenta uzrunu, pēc kā klusējot nolika ziedus Brīvības pieminekļa pakājē.

Latvijā 25.marts ir sēru diena, kad tiek pieminētas 1949.gada deportācijas un komunistiskā genocīda upuri. Šajā dienā notika visplašākā Latvijas iedzīvotāju izsūtīšana uz Sibīriju un citiem attāliem Padomju Savienības reģioniem. Uz Sibīriju deportēja aptuveni 44 000 cilvēku – ģimenes ar bērniem un sirmgalvjiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kur var izlasīt Resnā kunga runu?

Draugiem Facebook Twitter Google+