Latvijā
Kriminālziņas

Piespriež bargu cietumsodu: vīrietis sašāva paziņu, pēc tam pārbrauca pāri ar traktoru2


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Tiesa piespriedusi desmit gadu un sešu mēnešu cietumsodu vīrietim par mēģinājumu noslepkavot paziņu, to vairākas reizes sašaujot, pārbraucot pāri ar traktoru un pēc tam iecērtot viņam galvā ar cirvi, aģentūra LETA noskaidroja Daugavpils tiesā.

Vīrietim piespriests desmit gadu un sešu mēnešu, kā arī 15 dienu cietumsods ar probācijas uzraudzību uz diviem gadiem. Tāpat apsūdzētajam būs jāizmaksā 1330 eiro par labu cietušajam, kā arī jāsedz procesuālie izdevumi – 181 eiro.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka, apsūdzētais kopā ar vēl diviem vīriešiem, būdams alkohola ietekmē, ieradās kādas mājas pagalmā, kur mēģināja traktora piekabē iekraut metāllūžņus to turpmākai realizēšanai.

Dusmu vadīts un nolūkā noslepkavot vienu savu pārinieku, apsūdzētais izvilka mazas enerģijas pneimatisko pistoli un vairākas reizes raidīja mērķtiecīgus šāvienus pāriniekam galvā. Redzot, ka pārinieks bēg, apsūdzētais skrēja viņam pakaļ un nogāza zemē, un vairākas reizes spēra pa galvu un atkal ar pneimatisko pistoli šāva viņam galvā. Pēc tam apsūdzētais iesēdās traktorā un ar to divas reizes pārbrauca pāri cietušajam.

Saistītie raksti

Tad apsūdzētais, uzskatīdams, ka viņš ir nogalinājis cietušo, nolēma noslēpt tā ķermeni. Paņēmis auklu un sasējis cietušo, piesienot viņu pie traktora, apsūdzētais aizvilka cietušā ķermeni uz purvu, kur gribēja to noslīcināt. Ņemot vērā, ka traktors iestiga purvā un cietušo neizdevās noslīcināt, apsūdzētais no traktora paņēma cirvi un iecirta cietušajam galvā. Būdams pārliecināts, ka ir iestājusies cietušā nāve, apsūdzētais aizgāja prom.

Mediķiem cietušo izdevās glābt no nāves.

Apsūdzētas pie kriminālatbildības saukts pēc Krimināllikuma 15.panta ceturtās daļas, 117.panta 4.punkta par slepkavību pastiprinošos apstākļos un 132.panta par vajāšanu.

LA.lv