×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
26. septembris, 2012
Drukāt

Piespriež sešu gadu cietumsodu par slepkavību ar šķērēm un līķa sadedzināšanu

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Augstākā tiesa (AT) šodien piesprieda sešu gadu cietumsodu, kā arī mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz vienu gadu 1988.gadā dzimušajam Maksimam Demčenko par vīrieša noduršanu ar šķērēm un ugunsgrēka izraisīšanu.

Tādā veidā AT daļēji atcēla Rīgas apgabaltiesas 2011.gada 6.aprīļa spriedumu par noteikto galīgo sodu, kurā Demčenko tika atzīts par vainīgu četros dažādos Krimināllikuma (KL) pantos paredzētu noziedzīgu nodarījumu izdarīšanā. Kā ziņots, par nelikumīgām darbībām ar maksāšanas līdzekļiem, zādzību, tīšu smagu miesas bojājumu nodarīšanu un līķa apgānīšanu kā galīgo sodu Rīgas apgabaltiesa viņam piesprieda reālu brīvības atņemšanu uz septiņiem gadiem ar mantas konfiskāciju un policijas kontroli uz pusotru gadu.

AT, pamatojoties uz Krimināllikuma 50.pantu, ietvēra Demčenko vieglāko sodu smagākajā. Pārējā daļā apgabaltiesas spriedums tika atstāts negrozīts.

Spriedumu var pārsūdzēt desmit dienu laikā kasācijas kārtībā AT Senāta Krimināllietu departamentā.

Kā ziņots, Demčenko jau pirms Rīgas apgabaltiesas sprieduma pasludināšanas kā drošības līdzeklis bija piemērots apcietinājums un tiesa viņam šo drošības līdzekli negrozīja.

Vēlāk par Rīgas apgabaltiesas spriedumu tika saņemts gan Rīgas tiesas apgabala prokuratūras apelācijas protests, gan Demčenko advokātes apelācijas sūdzība, tāpēc lieta nonāca AT Krimināllietu tiesu palātā.

Kā ziņots, saskaņā ar apsūdzību Demčenko 2009.gada augusta beigās nodūris 58 gadus vecu vīrieti un, lai slēptu šī nozieguma pēdas, dzīvokli ar līķi tajā aizdedzinājis.

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja prokuratūrā, apsūdzība jaunajam vīrietim tika celta pēc KL 117.panta 3., 5. un 8.punkta – par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja tā izdarīta vairāku personu dzīvībai bīstamā veidā, ja pēc tās izdarīšanas veikta līķa apgānīšana, un ja tā izdarīta nolūkā slēpt citu noziedzīgu nodarījumu vai atvieglot tā izdarīšanu.

Par šādu noziegumu likums kā sodu paredz mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu.

Tāpat apsūdzība Demčenko tika celta pēc KL 193.panta 4.daļas – par sveša maksāšanas līdzekļa izmantošanu lielā apmērā. Bargākais sods, ko vainīgai personai par šiem nodarījumiem var piemērot, ir brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz desmit gadiem.

Jaunietis tika apsūdzēts arī pēc KL 175.panta 1.daļas – par zādzību. Pēc šī likuma panta par vainīgu atzīta persona var tikt sodīta ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem.

LETA jau ziņoja, ka Rīgas Kriminālpolicijas darbinieki 2009.gada 28.augustā aizturēja 1988.gadā dzimušu jaunieti, kurš tika turēts aizdomās par 58 gadus veca vīrieša noduršanu ar šķērēm un ugunsgrēka izraisīšanu, lai slēptu nozieguma pēdas.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldē aģentūru LETA iepriekš informēja, ka naktī uz 2009.gada 5.augustu Rīgā, Dzeņu ielā, kādā dzīvoklī pēc ugunsgrēka atrasts vīrieša līķis. Sākotnēji tika pieļauts, ka ugunsgrēks izcēlies, smēķējot gultā.

Tomēr, rūpīgi aplūkojot bojāgājušo, eksperti konstatēja, ka vīrietim pirms nāves nodarīti miesas bojājumi. Tāpat atklājās, ka no dzīvokļa pazudušas dažādas mantas, tostarp dators un mobilais tālrunis. Veicot izmeklēšanu, 26.augustā policija noskaidroja iespējamo aizdomās turamo, bet 28.augustā viņu izdevās aizturēt.

Izmeklētāju versija liecināja, ka liktenīgajā naktī aizturētais un bojā gājušais kopīgi lietojuši alkoholiskos dzērienus, bet tad abu vidū izcēlies konflikts. Tā dēļ jaunietis paņēmis šķēres un dzīvokļa saimnieku sadūris. Lai slēptu notikušo, aizturētais savācis visus izsmēķus, bet vienu iemetis jau nodurtā vīrieša gultā. Tad viņš aizdedzinājis dzīvokli, paņēmis mantas un devies prom.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+