×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
4. februāris, 2015
Drukāt

Pieteikties akcijā “Satiec savu meistaru!” var vēl tikai līdz pirmdienai

Foto: Aivars LiepiņšFoto: Aivars Liepiņš

Vēl tikai līdz pirmdienai, 9. februārim, Latvijas Nacionālais kultūras centrs (LNKC) aicina tautas lietišķās mākslas meistarus, stāstniekus, teicējus, muzikantus un ikvienu, kam rūp tradicionālās kultūras vērtību saglabāšana un tālāknodošana, pieteikties projektā “Satiec savu meistaru! 2015”, atgādina Latvijas nacionālā kultūras centra preses sekretāre Inga Bika.

Šogad pasākums visā Latvijā norisināsies no 27. līdz 29. martam.

“Satiec savu meistaru!” ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums, kas iekļauts kopīgā Eiropas projektā “Eiropas amatu prasmju dienas”. Līdzīgi pasākumi, kur tradicionālo prasmju zinātāji uzņem pie sevis mācekļus, vienlaikus notiek arī Francijā, Spānijā, Itālijā, Beļģijā un citās pasaules valstīs.

Projekta būtība ir vēstīt plašākai sabiedrībai par nemateriālā kultūras mantojuma saglabāšanu un pārmantošanu, kā arī meistariem, viņu zināšanām un prasmēm. “Satiec savu meistaru!” rīkotāji pasākuma ietvaros vēlas veicināt sadarbību vietējo kopienu, nevalstisko organizāciju, valsts un pašvaldību institūciju, kā arī privāto organizāciju starpā nemateriālā kultūras mantojuma izpausmju un to lietpratēju, kā arī Dziesmu un deju svētku tradīcijas apzināšanā un popularizēšanā.

“Protams, ne katrs apmeklētājs pēc pasākuma nolemj kādu prasmi turpināt apgūt, taču cilvēkiem ir bijusi iespēja ar savām rokām sajust materiālu, redzēt un patiesi novērtēt meistaru darbu. Meistariem noteikti ir vērts šajā pasākumā piedalīties, jo prieks un gandarījums, ko var redzēt apmeklētāju un jauno mācekļu acīs, iedvesmo”, par pieredzi, piedaloties “Satiec savu meistaru!” aizvadītajos gados, stāsta Līgatnes amatu mājas vadītāja Daina Klints.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+