×
Mobilā versija
+12.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
8. februāris, 2016
Drukāt

Policija sākusi pārbaudi par uzbrukumu žurnālistei piketa laikā

Foto LETAFoto LETA

Protesta akcija pie Brīvības pieminekļa ''pret masu imigrāciju''.

Ar jaunāko informāciju papildināts viss teksts

Valsts policija sākusi pārbaudi par incidentu pagājušajā sestdienā pie Brīvības pieminekļa, kad protestētāji uzbruka un iedunkāja Latvijas Radio žurnālisti, apliecināja Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis.

Cietusī žurnāliste pati policijā nav vērsusies. Pašvaldība skaidro, ka tai nav tiesiska pamata turpmāk ierobežot Andra Orola pieteiktos pasākumus, jo viņa rīkotā un sestdien notikušā piketa laikā cietusī žurnāliste nav vērsusies par nodarījumu tiesībsargājošās iestādēs.

Kā pastāstīja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis, ņemot vērā, ka par nodarījumu nav ziņots tiesībsargājošām iestādēm un informācija par to izskanējusi tikai publiskajā telpā, pašvaldība likumā noteiktajā kārtībā turpinās izskatīt citus šīs personas pieteikumus. Vienīgais, kam pašvaldība turpmāk, iespējams, varētu pievērst pastiprinātāku uzmanību, – vai organizatori no savas puses nodrošina pietiekamu skaitu kārtības uzturētāju pasākuma laikā, kā to nosaka likums “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem”.

Kā ziņots, 6.februārī piketā “pret masu imigrāciju” pie Brīvības pieminekļa uzbrukts Latvijas Radio žurnālistei, apliecināja Latvijas Radio Ziņu dienestā.

Tiešraides laikā, kurā radio klausītājiem stāstīts par piketu, žurnāliste pagrūsta un viņai iesists pa vēderu.

Kā pastāstīja Latvijas Radio, tiešraides laikā un pēc tās žurnālistei veltīti arī mutiski, tostarp rupji, apvainojumi.

Ne žurnāliste, ne Latvijas Radio neplāno vērsties policijā, lai noskaidrotu uzbrucēju. Kā norāda Latvijas Radio Ziņu dienesta pārstāvji, šāds lēmums pieņemts, respektējot žurnālistes viedokli un vēlmi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+