×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
4. februāris, 2016
Drukāt

Pilnmetrāžas rokenrols ar bufeti. “Keksi” dodas Latvijas turnejā

Foto - LETAFoto - LETA

Grupas "Keksi" dalībnieks Aleksandrs Sircovs-Murajevs uzstājas mūzikas un mākslas festivāla "Bildes" jubilejas koncertā "Dzimušie Bildēs" jeb "Bilžu" veterāni - visi kopā" Rīgas kongresu namā.

Varbūt noder!!

Koncerti:
5. II Krustpils kultūras namā
11. II Alūksnes kultūras centrā
12. II Valmieras kultūras centrā
19. II Blīdenes kultūras namā
20. II Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis"
Biļetes "Biļešu paradīzes" kasēs, www.bilesuparadize.lv un kultūras centros.

Viena no senākajām un pazīstamākajām rokenrola grupām Latvijā – enerģiskā basa meistara Aleksandra Sircova vadītā apvienība “Keksi” – tāpat kā katru gadu arī šogad pulcēs īstenus rokenrola enerģijas cienītājus Latvijas koncertturnejā “Muzikālais skudrupūznis”. Tās ietvaros no 5. līdz 20. februārim “Keksi” piestās Krustpilī, Alūksnē, Valmierā, Blīdenē un Siguldā.

“Kad pirms 19 gadiem sākām spēlēt kopā, “Keksu” repertuārā bija tikai klasiskais rokenrols. Pirms dažiem gadiem “Keksi” pajuka un viena daļa puišu aizgāja prom, sāka spēlēt ko citu – džezu, džaivu, bet es nolēmu, ka atgriezīšos pie mūsu saknēm – pie tīra rokenrola,” stāsta “Keksu” dibinātājs un grupas dvēsele Aleksandrs Sircovs jeb Muravejs. Viņš uzsver, šī gada “Muzikālā skudrupūžņa” koncertturnejā skanēšot tikai rokenrols.

Turnejas programmā iekļautas rokenrola un rokabilli žanru kompozīcijas, kas pasauli iekaroja 20. gadsimta vidū un otrajā pusē – “Johnny B. Goode”, “Go Daddy-O”, “If You Can’t Rock Me”, “Crazy Little Thing Called Love”,” Americano”, “Route 66” vai “Rock Around the Clock”. “Šīs ir dziesmas, kas savulaik satricinājušas deju grīdas visā plašajā pasaulē, kad uz skatuves kāpa tā laika leģendas Čaks Berijs, Elviss Preslijs, “Nat King Cole”, “Stray Cats” un citi,” gaidāmo turneju piesaka “Keksu” mūziķi.

“Keksu” ikgadējā koncertu sērija “Muzikālais skudrupūznis” jau ir vērā ņemama pašmāju koncertdzīves tradīcija – tas norisinās jau devīto gadu pēc kārtas, tā atzīmējot grupas līdera Muraveja dzimšanas dienu – šogad jau 58. “Šobrīd pamazām sāku gatavoties 60. jubilejai, kas būs 2018. gadā, un lēnām iztaustu, kas būtu tas, ko spēlēt lielajā jubilejas koncertā, vēroju, kā publika uztver to vai citu mūziku. Priecājos, ka, par spīti šķietami tukšajām ielām, reģionu pilsētās cilvēki tomēr nāk uz koncertiem un mūsu koncertos zāles vienmēr ir pilnas. Prieks, ka rokenrols joprojām ir atpūtas un izklaides mūzika. Tieši tāpēc mūsu koncertos vienmēr ir starpbrīdis, lai cilvēki var atslābināties, aiziet uz bufeti, lai pēc tam var turpināt baudīt mūziku arī tad, jo koncerta kopējais garums ir vismaz divas stundas. Mēs nehaltūrējam!” smejot stāsta Muravejs.

“Skudrupūžņa” turneju enerģiskā apvienība šogad sāka ar jautru koncertu Rīgā, kur uzstājās kopā ar kuplu pulciņu viesu. Turpinājumā “Keksi”, kas nākamgad svinēs 20 gadu pastāvēšanas jubileju, dodas Latvijas reģionu turnejā, kā arī plāno koncertu Palangā. “Tūres koncerti Latvijā būs visīstākais skudru pūznis, kurā satiksies daudzi mākslinieki – katrā no tūres koncertiem Latvijas pilsētās mums pievienosies vietējie rokenrola mākslinieki. Alūksnē tas būs Dainis Dobelnieks, Valmierā – apvienība “CCR Project”, kā arī citi vietējie mūziķi,” atklāj Muravejs. Protams, nemainīgs būs “Keksu” pamatsastāvs: harismātiskais dziedātājs Dāvis Matskins, Viktors Eunapu (elektriskā ģitāra, bekvokāls), Gints Žilinskis (taustiņi), Villijs Strods (sitaminstrumenti), Ēriks Kibermanis (baritona saksofons), Roberts Martinovskis (tenorsaksofons), Reinis Puriņš (trompete) un pats basa pavēlnieks Aleksandrs Sircovs.

“Šobrīd lielākā daļa “Keksu” mūziķu ir jaunāki par mani, dažiem ir tikko pāri divdesmit. Skatoties uz viņiem, ar prieku atceros, cik nevaldāms jaunībā biju pats. Tā vien gribēju “izlēkt no biksēm” un pierādīt sevi. Tagad nekas vairs nav jāpierāda, varu stāvēt maliņā, muzicēt un priecāties, ka ir tādi cilvēki, kas joprojām aizrautīgi spēlē un klausās rokenrolu!”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+