×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
5. aprīlis, 2018
Drukāt

Pinto: Man ir bail, ka patiesībā nekāda reemigrācijas plāna nav (10)

Foto: LETAFoto: LETA

Elīna Pinto

“Ir šis te reemigrācijas jautājums. Tas, manuprāt, ir tāds sāpīgs, jo man ir bail, ka patiesībā plāna nav,” Eiropas Latviešu apvienības vicepriekšsēde Elīna Pinto izteica bažas RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs”.

Viņa sacīja, ka tā ir tikai politiskā kampaņa: “Ir vienas konkrētas politiskās partijas īstermiņa kampaņa, kurai ir pozitīva ideja, bet tā tiek īstenota salīdzinoši dārgā veidā un nekoordinēti ar citām reemigrācijai nozīmīgām lietām.”

Pinto norādīja, ka iepriekšējais reemigrācijas plāns izgāzās un šī bija iespēja visu labot. “Man ir bail, jo, ja pirmais reemigrācijas plāns jau cilvēkiem lika vilties, jo no Latvijas puses šķita, ka nav izpildīti nosacījumi, ārpusē par to daudz ko nezināja un reemigrācijas plāns tika klusi apbērēts, tad tagad mums būtu bijusi otrā iespēja runāt par šo tēmu. Jo vairāk kā divas reizes runāt par reemigrāciju ar cilvēkiem nevar, tā vilšanās ir pārāk liela abās pusēs,” uzskata Pinto.

Viņa kritizēja jauno plānu, jo tas nav pietiekami izstrādāts, tāpēc varētu iedragāt visu diskusiju par šo tēmu: “Līdz ar to šoreiz, ja cilā šo vārdu un tēmu, tam vajadzēja būt sagatavotam un visaptverošam plānam, kurā sasaistās arī praktisko šķēršļu novēršana. Bet plāna nav, un man bail, vai šādā veidā šis jēdziens un tēma nav piededzināta.”

Kopumā Pinto uzskata, ka par reemigrāciju jādomā plašāk. “Mums ir jādomā par mobilitāti, par zināšanu pārnesi, par diasporas iesaisti tautsaimniecībā. Ir jāliek uzsvars uz to, kā mēs varam dot savu pienesumu Latvijai – vai nu atgriežoties, vai nu attālināti – un atrast Latvijā tās nišas, kurās mēs varam augt ātrāk nekā lielajās rietumu zemēs, kurās izsisties uz augšu varbūt ir grūtāk,” viņa sacīja raidījumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

  1. Kas Tev ko baidīties? Tu taču nebrauksi.

  2. Protams ka nav , toties ir dāsni apmaksāti biroji un bezjēdzīgas “darbavietas” ..

  3. bet arī tik pamperētam tam plānam nevajadzētu būt, kā grib šī organizācija. atkal lai te visi saņemas un samet?

  4. Vai tas pirmais murgs šajā valstī, vai vienīgais, kur milzu naudas izķēza? Ja tā nav repatriācija, tad tik un tā jau ir paredzēts, ka ļaudis atbrauks( mana meita noteikti NĒ) un tad emigrēs atpakaļ, kad būs patieso stāvokli ieraudzījuši. Jo tas ir re- EMIGRĀCIJAS plāns…..

  5. Toties ir nekustamā īpašuma nodoklis uz vienīgo īpašumu , lai stimulētu Latvijas atbrīvošanu no latviešiem.

  6. Ir plāns, Pinto kundze, ir. Naudiņu norakstīsim pēc plāna. Tas ir viss plāns. Labs. Reemigrācijas vietā uzņemsim somāliešus un bangladešiešus.

  7. plāns uz papīra jau varbūt arī ir, taču visiem jau sen ir skaidrs, ka tā ir darbības imitācija, lai attaisnotu bezjēdzīgos izdevumus ierēdņu algām. Labuma no tā visa kā no pupu mizām – izmest uz aizmirst

  8. Plāna nav tāpēc, ka tāds plāns nav iespējams. Vai jums ir lietus un sniega plāns 2020. gadam?

  9. Nekādus plānus nevajag, tā ir tukša naudas šķiešana, kura, protams, kādam ir izdevīga. Varbūt daži arī atgriezīsies – tādi ļoti uz latviskumu tendēti cilvēki, kuriem citur grūti iedzīvoties, bet lielākā daļa vairs neparko negribēs mainīt dzīvi civilizētā vidē pret Latvijas dzīves vidi.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Kurš te varens?

ASV prezidents Donalds Tramps saņēmis daudz kritikas par pirmdienas tikšanos ar Krievijas līderi Vladimiru Putinu. Trampam tiek pārmests par izteikumiem, ka Krievija ASV prezidenta vēlēšanās nav iejaukusies, – par spīti tam, ka ASV slepenie dienesti izmeklējumos pierāda pretējo. Tāpat ASV prezidents nav aizstāvējis Ukrainu un nav nosodījis Krievijas agresiju tajā, īpaši tādēļ, ka šodien ir ceturtā gadadiena kopš Malaizijas lidmašīnas MH17 notriekšanas virs Austrumukrainas. Tiek apspriestas arī Trampa ārpolitikas īpatnības, jo pēdējā laikā viņam lielāku sapratni izdodas atrast ar dažādiem diktatoriem, kamēr attiecības ar partneriem NATO pārsvarā raksturo strīdi un apvainojumi.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+