Dabā
Medības

“Pirāti” piestāj Mērsragā 16

Ieskats vienā no festivāliem “Minhauzens”. Foto – Indulis Burka

Augusta pirmās nedēļas nogalē mednieki tradicionāli pulcējas festivālā “Minhauzens”. Šogad tas notika 19. reizi. Katram mednieku festivālam ir kāda vienojoša tēma. Pērn mednieki iejutās indiāņu, bet šogad – pirātu lomās. Taču, lai arī kādos tēlos mednieki iejustos, festivāla gaisotne vienmēr ir ļoti īpaša – valda labestība un savstarpēja izpalīdzība.

Festivāls oficiāli sākās ar svētku gājienu, taču, iekams “pirāti” stājās gājienam, Mērsraga stadionā savu kāzu ballītes deju nodejoja Andris un Anita Voļaņuki no Dobeles novada Kaķeniekiem. Pēc deviņu gadu kopdzīves tieši festivāla dienā viņi mija gredzenus. Andris ir mednieks, tāpēc kāzu ballīti nolēma nosvinēt tieši “Minhauzenā”. Abi festivālā piedalījās pirmo reizi.

Krāšņajā gājienā netrūka ne pašu pirātu, ne nāru, ne no aizjūras lādēs atvestu daiļavu un zelta naudas. Vīri mēļoja, ja jūrā neesot loma, vajagot izstaigāt briežu takas, tad bešā nepalikšot neviens, bet jūras krastā dzīvojošajiem medniekiem pulveris vienmēr jātur sauss! Gājienā pirātu cienīgu intuīciju izrādīja Lejasciema komandas “Naglie putni” dalībnieki. Kas zina, kurā kristālbumbā viņi bija skatījušies, taču jau atklāšanas gājienā paziņoja, ka būs uzvarētāji. Nākamās dienas vakarā tieši viņi līksmoja apbalvošanas ceremonijā. Festivāla atklāšanas ceremonijā par ieguldījumu medību saimniecības attīstībā tika pasniegta “Diānas balva”. Balvu saņēma Pārtikas un veterinārā dienesta Dzīvnieku infekcijas slimību uzraudzības daļas vecākais eksperts Mārtiņš Seržants. Par to vairāk varēsiet lasīt žurnāla “Medības” septembra numurā.

Otrajā dienā festivāla dalībnieki sacentās nopietnos un mazāk nopietnos sporta veidos. Jau no paša rīta šautuvē skanēja šāvieni – mednieki un mednieces sacentās šķīvīšu šaušanā, mežacūkas mērķī, kā arī šaušanā ar vītņstobra ieroci.

Festivāla laikā notika Latvijas 3. briežu piebaurošanas čempionāts, kurā piedalījās 17 dalībnieku no Latvijas un Lietuvas. Pārliecinošu uzvaru izcīnīja Jānis Misiņš no Latvijas. Dalībai Eiropas čempionātā no Latvijas kvalificējās Jānis Misiņš, Kaspars Lārmanis un Oskars Treilihs.

Lielu skatītāju interesi raisīja medību suņu parāde. Visas dienas garumā notika izglītojoši semināri. Varēja uzzināt par suņu apmācības smalkumiem, mūsdienīgu medību organizāciju, izmantojot sistēmu “Huntloc”. Notika arī Jāņa Misiņa vadītā meistarklase briežu piebaurošanā, bet Aivars Dundurs atsvaidzināja mednieku zināšanas par vilku piegaudošanu. Par plašo izglītojošo semināru pro-grammu gādāja ne tikai festivāla organizatori – Latvijas Mednieku asociācija, bet arī mednieku skola “Taurs”. Īpaši bija padomāts par bērniem, kuriem notika savs “Mini Minhauzens”.

Sirsnīgā atmosfērā tika nosvinēta arī žurnāla “Medības” piecu gadu jubilejas ballīte. Pirms pieciem gadiem tieši festivālā “Minhauzens” Rencēnos notika žurnāla “pirmizrāde”. Tāpēc arī piecu gadu jubilejas ballīte tika svinēta šeit, mednieku festivālā. Par ballītes viesu vēderpriekiem bija parūpējies “Abas Smokehouse” un Jānis Zandbergs personīgi, savukārt interaktīvu izklaidi – iespēju nokļūt uz jubilejas žurnāla vāka – bija noorganizējusi fotogrāfu apvienība “Kastekust” un Krišjānis Eihmanis. Protams, bija arī milzu svētku kūka ar piecām svecītēm, pateicības un laba vēlējumi.

Kad tika saskaitīti visi punkti, to visvairāk bija Lejasciema komandai “Naglie putni”. Otrajā vietā TMMB “Zemīte”, trešie – MK “Salnava” mednieki. Festivāla dalībnieki sprieda, ka nākamajam, jubilejas “Minhauzenam”, visticamāk, jānotiek Lejasciemā.

 

Galerijas nosaukums

Sagatavots ar Medību saimniecības attīstības fonda atbalstu.

LA.lv