Pirmās ceturtdaļas izrāviens ļauj nosargāt uzvaru Nīderlandē 0

Latvijas vīriešu basketbola izlase 2013.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra sestajā mačā trešdien izbraukumā smagā cīņas izskaņā ar rezultātu 86:81 (33:17, 16:17, 19:22, 18:25) pārspēja Nīderlandi.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

EIROPAS ČEMPIONĀTA KVALIFIKĀCIJAS TURNĪRS

D grupa

Nīderlande – Latvija 81:86 (17:33, 34:49, 56:68). Norels 24+10AB, Smeulders 22, Akerboms 13, Jansens 8, Elsons, de Jongs pa 6, Kaningems 2; K. Bērziņš 21, Kuksiks 18, Dairis Bertāns 13, Dāvis Bertāns, Meiers pa 10, Strēlnieks 8, Mejeris 3, Jeromanovs 2, Šeļakovs 1.

Gruzija – Bosnija 103:107 (43:40, Markoišvili 23; Teletovičs 25).

Tabulā: 1. Bosnija 5-2, 2. Gruzija 4-2, 3. Latvija 4-2, 4. Nīderlande 2-5, 5. Rumānija 1-5.

Spēli Latvijas izlase uzsāka ar izrāvienu 11:4, ātri pārņemot mača kontroles grožus savās rokās. Pirmās ceturtdaļas sestajā minūtē viesu pārsvars pirmo reizi pārsniedza desmit punktu atzīmi (20:9), bet pirmās desmit minūtes latvieši noslēdza ar pārliecinošo 33:17 savā labā.

Otrajā ceturtdaļā Latvijas izlasei uzbrukumā vairs neveicās tik spīdoši, pirmajās septiņās minūtēs gūstot vien desmit punktus. Tomēr arī laukuma saimnieki bija tikuši pie identiska gūto punktu skaita, kas ļāva latviešiem saglabāt pārliecinošu vadību. Arī otrās ceturtdaļas pēdējās minūtes aizritēja līdzīgā cīņā, Latvijas izlasei pirmo puslaiku noslēdzot ar 15 punktu pārsvaru – 49:34.

Trešo ceturtdaļu veiksmīgāk uzsāka mājinieki, veicot izrāvienu 6:1, tomēr ātri vien Latvijas izlase savas pozīcijas atjaunoja, izvirzoties vadībā ar 17 punktiem (60:43). Ceturtdaļas beigas gan atkal veiksmīgāk aizvadīja Nīderlandes basketbolisti, pēdējās trīs minūtes uzvarot ar 11:3.

Ceturto ceturtdaļu uzsākuši ar 12 punktu pārsvaru (68:56), Latvijas basketbolisti smagā cīņā centās pārsvaru nosargāt, tikai reizi ļaujot mājiniekiem to samazināt zem desmit punktu atzīmes. Par spīti šķietami stabilai situācijai, priekšpēdējā minūtē Nīderlandes izlase prata strauji atspēlēties, īsā laikā gūstot piecus punktus pēc kārtas un panākot rezultātu 77:82. Latvijas izlase gan neļāva laukuma saimniekiem atspēlēties, 36 sekundes pirms cīņas beigām atrodoties vadībā ar 84:81. Tāds pats rezultāts saglabājās arī 11 sekundes pirms cīņas beigām, bet dueļa izskaņā punktu uzvarai pielika divi Dāvja Bertāna precīzi realizēti soda metieni.

Kā ziņots, otrā apļa pirmajā mačā Latvija ar 80:64 savā laukumā pieveica Bosniju un Hercegovinu, saglabājot ļoti reālas izredzes uz kvalificēšanos finālturnīram. Tās izlasei vairojās arī pēc tam, kad pirmajā šodienas D grupas spēlē Bosnija un Hercegovina izbraukumā ar 107:103 (20:16, 20:27, 32:31, 35:29) pārspēja Gruziju.

Kvalifikācijas turnīra pirmajā spēlē Latvija izbraukumā ar rezultātu 84:87 sīvā cīņā zaudēja Bosnijas un Hercegovinas valstsvienībai, turpinājumā ar 85:70 savā laukumā pieveica Nīderlandi, trešajā cīņā ar 76:79 līdz ar beigu signālu izbraukumā piekāpās Gruzijai, bet pirmā apļa noslēgumā ar 89:53 sagrāva Rumāniju.

Grupas kopvērtējumā šobrīd pieci panākumi septiņos mačos ir bosniešiem, bet četras uzvaras sešās spēlēs ir Gruzijai un Latvijai. Nīderlandes kontā ir divas uzvaras septiņās cīņās, bet Rumānija tikusi pie viena panākuma.

Pēc šī mača Latvijai vēl paliks sestdien plānotā cīņa savā laukumā ar Gruziju, kā arī nākamās otrdienas mačs Rumānijā.

Eiropas čempionāta finālturnīrā iekļūs katras grupas pirmo divu vietu ieguvējas, kā arī četras no sešām trešo vietu ieguvējām.

Savukārt finālturnīrs, kurā piedalīsies 24 komandas, no 2013.gada 4. līdz 22.septembrim notiks Slovēnijā.

Gatavojoties Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīram, Latvijas izlase kopumā aizvadīja deviņas pārbaudes spēles, kurās piedzīvoja septiņus zaudējumus, turklāt visas septiņas neveiksmes sekoja pēc kārtas.