×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.2°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
30. aprīlis, 2013
Drukāt

Pirmās labākās preču zīmes 


Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Pēc bijušā Latvijas Patentu valdes vadītāja Jāņa Bērziņa iniciatīvas pirmo reizi rīkotajā konkursā “Gada preču zīme 2012” varēja piedalīties visas pērn Latvijā un Latvijas ražotāju citās valstīs reģistrētās preču zīmes. 


 

Uzvarētājus noteica ar interneta balsojumu un žūrijas lēmumu. No Latvijā pavisam pērn reģistrētajām 947 preču zīmēm Latvijas Republikas Patentu valdes (PV) un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) rīkotajam konkursam pieteicās 89 zīmju īpašnieki, bet no citās valstīs reģistrētās 181 preču zīmes – 11 preču zīmes.

“Kopš uzņēmuma dibināšanas 2011. gadā mums bija pašsaprotami, ka nepieciešams reģistrēt savu preču zīmi. Maksa par to ir 125 lati, tā ir investīcija nākotnei.

Naktī var mierīgi gulēt, ja zini, ka savu ideju esi aizsargājis,” pēc apbalvojuma saņemšanas teica uzvarētāja, nominācijā “Gada preču zīme – Latvijai”, SIA “Enogam” valdes priekšsēdētāja Ineta Rostoka. Pērn reģistrēto preču zīmi “Magone” var redzēt uz sieviešu higiēnas precēm. Interesanti, ka zīmes skices zīmējuši uzņēmēja bērni.

Preču zīmi Latvijā reģistrē uz desmit gadiem. Tas nozīmē, ka ikmēneša maksājums par tās aizsardzību ir viens lats.

Nominācijā “Gada preču zīme – pasaulei” uzvarēja a/s “Spodrība” preču zīme “Eco Seal for Nature”. To izmanto no ekoloģiskajām izejvielām ražotajiem mājas tīrīšanas un kopšanas līdzekļiem, tostarp trauku, veļas un citiem mazgāšanas līdzekļiem. A/s “Spodrība” pārstāve Baiba Megre-Ansviesule uzsver: “Uzvara konkursā ir iespēja tikt sadzirdētiem, tā ir informācija pircējiem par ekoloģiskajiem tīrīšanas līdzekļiem, kas lielai daļai sabiedrības nepietiek.”

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns uzsvēra, ka Latvija ir pirmā Baltijas valsts, kur notiek konkurss par vislabāko preču zīmi.

 

Fakti

Konkursa “Gada preču zīme 2012” laureāti

Nominācija “Gada preču zīme – Latvijai”

1. vieta SIA “Enogam”, preču zīme “Magone” (higiēnas preces)

2. vieta SIA “Skaistuma bruņiniece”, preču zīme “Skaistuma bruņiniece” (skaistumkopšanas salons)

3. vieta SIA “Olympic Casino Latvia”, preču zīme “FLAIRmania” (starptautisks bārmeņu konkurss)

Nominācija “Gada preču zīme – pasaulei”

1. vieta a/s “Spodrība”, preču zīme “Eco Seal for Nature” (ekoloģiski tīrīšanas un mazgāšanas līdzekļi)

2. vieta SIA “Liepkalni”, zīme “Liepkalni” (rupjmaize)

3. vieta a/s “Latvijas finieris”, preču zīme “RIGA” (bērza saplākšņi).

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+