Dabā
Laika ziņas

Pirmdienas rītā sals līdz -6 grādiem 16

LETA

Pirmdienas rītā vietām Latvijā – galvenokārt valsts centrālajos un dienvidaustrumu novados – ir migla, kurā redzamība dažviet nepārsniedz 200 metru, miglas ietekmē vietām izveidojusies sarma, liecina dati no uzņēmuma “Latvijas Valsts ceļi” un Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra.

Mākoņi daļēji sedz debesis. Vietām gaisā var virpuļot sniegpārslas, un atsevišķos ceļu posmos iespējams apledojums.

Plaša nokrišņu zona, kas atrodas uz dienvidrietumiem no Latvijas, skārusi Nīcas un Rucavas novadu, šeit līst un iespējams slapjš sniegs, bet šajos novados nav apledojuma riska.

Gaisa temperatūra no +3 grādiem Dienvidkurzemes piekrastē un +4..+5 grādiem Kurzemes Rīgas līča piekrastē līdz -6 grādiem vietām Vidzemē un Latgalē. Zemākā gaisa temperatūra reģistrēta Vangažu, Siguldas, Cēsu, Smiltenes, Madonas, Rēzeknes, Ludzas un Kārsavas pusē.

Galvenokārt pūš lēns austrumu vējš.

Rīgā mākoņi daļēji sedz debesis, dūmaka, gaisa temperatūra -1..-2 grādi. Maksimālā gaisa temperatūra svētdien Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no +0,6 grādiem Dobelē līdz +7,6 grādiem Ventspilī.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 22.oktobrī bija +27..+29 grādi daudzviet Dienvideiropā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz pirmdienu -14..-16 grādu Skandināvijas ziemeļos un Alpu kalnos.

Pirmdien būs pārsvarā sauss un daļēji saulains laiks

Pirmdien no dažiem mākoņiem Latvijā var nokrist pa kādai sniegpārslai, bet no rīta Rucavas novadā turpināsies lietus un vietām valstī nesteigsies izklīst migla, prognozē sinoptiķi.

Diena kopumā būs visai saulaina, vairāk mākoņu saglabāsies valsts dienvidos.

Pūtīs mērens austrumu vējš, Kolkasragā brāzmās līdz 13 metriem sekundē. Maksimālā gaisa temperatūra būs +3..+7 grādi.

Rīgā gaidāms neliels mākoņu daudzums un mērens austrumvējš, gaiss iesils līdz +5..+6 grādiem.

Laikapstākļus nosaka anticiklons. Atmosfēras spiediens 763-766 dzīvsudraba staba milimetri jūras līmenī, gaidāma tā paaugstināšanās.

LA.lv