×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
29. oktobris, 2013
Drukāt

Pirmie pasaulē!

www.fivb.orgwww.fivb.org

atvijas pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš jaunākajā Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) pasaules rangā jau sesto reizi pēc kārtas ir līderpozīcijā, bet līdz sezonas beigām varētu to arī saglabāt.

Pagājušajā nedēļā Latvijas sportisti piedalījās sezonas pēdējā Ķīnas pilsētā Sjameņā notikušajā “Grand Slam” posmā, kur gan nācās izstāties jau astotdaļfinālā, bet viņu tuvākie sekotāji rangā Pedru Salgadu un Brunu Šmits no Brazīlijas arī sacensības noslēdza šajā kārtā.

Tādējādi Samoilovs/J.Šmēdiņš saglabājuši ranga pirmo vietu, bet pārsvars pār brazīliešiem palicis tāds pats. Latvijas dueta kontā pašlaik ir 6990 punkti, bet Salgadu/Šmits atpaliek par 250 punktiem. Savukārt trešajā vietā ar 5330 punktiem ir Itālijas duets Paolo Nikolai un Daniels Lupo, kam latvieši zaudēja Ķīnas turnīra astotdaļfinālā.

Pirmo reizi par ranga līderiem Latvijas duets kļuva augusta sākumā, mirkli pirms tam kļūstot par Eiropas vicečempioniem.

Šajā rangā tiek skaitīti “Grand Slam” un “Open” posmos, kā arī citos starptautiskos turnīros sapelnītie punkti.

Šīs sezonas kalendārā vēl gaidāmas vienas “Open” sērijas sacensības DĀR, un tajās savu dalību jau apstiprinājuši Salgadu/Šmits, bet Samoilovs un J.Šmēdiņš neplāno piedalīties. Ja šajā turnīrā brazīlieši finišēs augstāk par devīto vietu, viņi sezonas rangā apsteigs Latvijas duetu.

Par uzvaru vienā no “Open” sacensībām var iegūt 500 punktus, kamēr 250 punktus iegūst devītās vietas īpašnieki.

Savukārt citā rangā, kur tiek skaitīti tikai “Grand Slam” un “Open” sacensību punkti, Latvijas labākais duets ar 6140 punktiem ieņem otro vietu, par 200 punktiem atpaliekot no līderiem Salgadu un Šmita, kuri regulāri piedalās “Open” turnīros.

Šosezon labākais Latvijas pāris ne tikai uzvarējis divos “Grand Slam” posmos, bet vēl divos cīnījies finālā un vienā ticis pie bronzas, kā arī izcīnījis Eiropas čempionāta sudraba godalgas.

Cits Latvijas duets Ruslans Sorokins un Toms Šmēdiņš jaunākajā rangā atkrituši par pozīciju un nu ieņem 27.vietu, bet Mārtiņš Pļaviņš ar Jāni Pēdu, kuri kopīgā pārī vairs nestartē, atrodas 39.pozīcijā.

Vēl dalītā ranga 110.pozīcijā atrodas Armands Āboliņš un Haralds Regža, 114.vietu ieņem Aleksandrs Solovejs ar Rihardu Finsteru, bet vairs nepastāvošais Pļaviņa un Soloveja duets atrodas 170.pozīcijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+