Mobilā versija
+7.7°C
Gunārs, Vladimirs, Gunis
Ceturtdiena, 8. decembris, 2016
11. septembris, 2014
Drukāt

Pirms Andra Eglīša izstādes beigām – tikšanās ar mākslinieku

Foto: LETAFoto: LETA

Piektdien, 12. septembrī, divas dienas pirms Andra Eglīša izstādes “Iespējamā vieta” noslēguma, Cēsu Izstāžu namā gaidāma tikšanās ar izstādes autoru, liecina informācija portālā cesis.lv.

Vairums no Andra Eglīša personālizstādē “Iespējama vieta” iekļautajiem darbiem ir arhitektoniska rakstura etīdes, kas tapušas par mākslinieka brīvdabas darbnīcu pārvēršot kādu novārtā pamestu Drustu pagasta vecsaimniecību.

Būdams divu pirmskara cēsnieku – būvuzņēmēja un fotoateljē īpašnieka mazmazdēls, Andris Eglītis savā lauku darbnīcā veido abstraktu formu būves no apkaimes sagruvušajās saimniecībās atrastiem kokmateriāliem un fiksē celtniecības gaitu ar ģimenes mantojumā saglabāto kolodija plašu fotokameru.

Lauku pļavās tapušās būves ir ierosmes avots arī izstādē iekļautajam gleznu ciklam, kas ir savdabīga mākslas prakse, kur formāli ainavu glezniecības risinājumi bāzēti uz ķermeniskā piepūlē gūtu attēloto vietu pieredzi.

Par izcilāko sniegumu vizuālajā mākslā 2011. un 2012. gadā Andrim Eglītim piešķirta Purvīša balva.

Izstāde vēl apskatāma līdz 14. septembrim.

Pievienot komentāru

Objektu Dobelē saista ar 11. septembri; dome aicina nedramatizēt (5)Sociālajos tīklos izraisījusies diskusija par Dobeles pilsētas domes fasādeis piestiprināto lidaparāta astes daļas mulāžu, kas daļai vērotāju likusi atcerēties 11. septembra notikumus ASV. Domes pārstāve Dzintra Matisone aicina šo instalāciju skatīties kontekstā ar ikgadējo Lielo sniegavīru saietu un nesaistīt ar traģēdijām.
Draugiem Facebook Twitter Google+