Pirms iegādājies planšetdatoru, atbildi uz šiem 7 jautājumiem 0

Mūsdienu pasaulē dažādu tehnoloģiju izmantošana nav nekas neparasts – viedtālruņi, klēpjdatori, planšetdatori un tā tālāk. Teju ikvienam no mums ir visas šīs nosauktās ierīces. Turklāt katrai ikdienas situācijai tā ir cita. Šajā ierīcē varam turpināt iesākto darbu arī tad, ja pārvietojamies no punkta A uz punktu B. Varam izklaidēt sevi, pārskatīt pagājušās nedēļas ballītes fotogrāfijas vai vienkārši “sērfot” sociālajos portālos un atjaunot savus profilus, informējot draugus un sekotājus par saviem plāniem, nolūkiem un viedokļi.

Reklāma
Reklāma
Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
Skabejeva ārdās: Krievijas propagandisti sašutuši par Trampa rīcību saistībā ar Ukrainu 5
TV24
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā 189
Lasīt citas ziņas

Tomēr reizēm šīs pašas ierīces var kļūt par kaitniekiem – tik daudz laika patērējam visās jaunākajās tehnoloģiju ierīcēs, ka aizmirstam par līdzcilvēkiem un reālu komunikāciju klātienē. Un, lai gan ierīces ir laba lieta un ikdienā bieži vien noderīgas un vajadzīgas, reizēm pirms iegādājamies jaunu ierīci derētu uzdot sev jautājumu – vai mums tas patiešām nepieciešams? Un, ja nonākam pie atbildes, ka jā, uzdodam sev vēl pāris jautājumus, lai pirms došanās uz veikalu tiktu skaidrībā – tieši kāda ierīce mums nepieciešama.

Tāpēc, lai nopirktu pareizo un piemērotāko planšetdatoru, vēlams atbildēt pašam sev uz pāris būtiskiem jautājumiem, ka palīdzēs izdarīt pareizo izvēli.

CITI ŠOBRĪD LASA

1. Kādam mērķim planšete mums nepieciešama? Ņemot vērā, ka ierīču ir tik daudz, turklāt tās spēj veikt gana līdzīgas funkcijas, kādam tieši mērķim mums nepieciešams planšetdators? No mērķa, kādēļ iegādājamies ierīci, varam spriest par nepieciešamajiem tehniskajiem parametriem – atmiņa, ekrāna izmērs, izšķirtspēja, programmu ātrums, funkcijas un tā tālāk. Ja plānojam izmantot planšetdatoru dažādām multivides darbībām (filmas, attēli, video, mūzika, programmas), labāk iegādāties ierīci ar lielāku ekrānu un augstākiem parametru rādītājiem. Citādāk ir tad, ja izmantosim ierīci lasīšanai un internetam. Tad varam ievēlēties kaut ko mazāku izmēros, ko vieglāk ielikt somā un nēsāt līdzi.

2. Kur planšeti izmantosim visvairāk? Mājās, darbā, ceļā? Arī šis jautājums palīdzēs tikt skaidrībā par ierīces optimālajiem izmēriem, lai līdzi ikdienā nav jānēsā liela izmēra ierīce, ko grūti ievietot somā un kas ar laiku kļūs par apgrūtinājumu. Tāpat, ja plānojam planšeti izmantot ārpus mājas, noteikti pārliecināmies par Wi-Fi uztveres iespēju, kas nodrošinās iespēju pieslēgties bezmaksas Wi-Fi punktiem ārpus mājām.

3. Kā ikdienā pārvietojamies? Ja planšeti plānojam nēsāt līdzi, ir būtiski saprast, ar kādu pārvietošanās līdzekli ikdienā nonākam tur, kur nepieciešams. Ja visbiežāk pārvietojamies ar kājām, velosipēdu vai sabiedrisko transportu, planšetei nepieciešama ilgnoturīga baterija un ierīcei jābūt vieglai svarā.

4. Kas rīkoties ar iegādāto planšeti? Vai tikai mēs paši darbosimies ar šo tikko iegādāto ierīci, vai to izmantos arī pārējie ģimenes locekļi? Izvēloties planšetdatoru, kur iespējams apvienot vairāku lietotāju kontus, jānodrošina tas, ka ar ierīci droši varēs darboties jebkurš ģimenes loceklis. Tajā skaitā arī bērni, kuriem planšetdatori interesē arvien vairāk, tur pieejamo spēļu, multfilmu un citu izklaides iespēju dēļ. Vairāku lietotāju konti ļaus izvairīties no iespējas, ka tiks dzēsti vērtīgi dokumenti, dati vai netīšām veikti zvani (no dažām planšetēm iespējams arī piezvanīt), ja ar to spēlējas bērns.

5. Vai esam pieraduši vairākas lietas darīt vienlaicīgi? Ja jā, izvēlamies tādu planšetdatoru, kas ļauj izmantot Multi tasking funkciju. Tad varēsim vienlaicīgi veikt vairākas darbības. Un nevajadzēs beigt un aizvērt iepriekšējās – skatīties filmu, rakstīt e-pastu, aplūkot sociālo portālu informāciju un tā tālāk.

Reklāma
Reklāma

6. Vai ekrāna kvalitātei ir nozīme? Ja patiešām plānojam izmantot planšetdatoru arī izklaidei (filmas, video, attēli), izvēlamies ierīci, kuras displeja kvalitāte ir augsta. Ja vēlamies kaut ko patiešām kvalitatīvu, kā arī pasargāt savu redzi no pārguršanas, lietojot ierīci, izvēlamies jaunāko paaudžu tehnoloģijas (AMOLED ekrānu, piemēram). Planšetdators pēc savas būtības ir multi funkcionāla ierīce – ja arī to ikdienā izmantojam darbam, būs labāk izvēlēties ierīci, kurā var apvienot arī iepriekš minētās izklaides funkcijas.

7. Stilam ir nozīme? Arī gaumīgs, moderns un glīta izskata planšetdators ir laba lieta. Ļaujoties dizaina aicinājumam tomēr nevajadzētu aizmirst arī par ierīces praktisko pusi – lai korpuss būtu izturīgs, neslidens, neatstātu pirkstu nospiedumus pēc pirmās pieskaršanās reizes un tā tālāk. Tāpat izvēlamies planšetei tādu maciņu un citus aksesuārus, kas varētu uzlabot darbošanos ar ierīci un padarīt to drošāku.