×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
30. jūlijs, 2013
Drukāt

Plaģiātismā apsūdzēts Bundestāga prezidents Lammerts

LETA/AFPLETA/AFP

Vācijā uzliesmojis kārtējais plaģiāta skandāls, un šoreiz apšaubīta Bundestāga prezidenta Norberta Lammerta doktora disertācijas atbilstība akadēmiskajiem noteikumiem.

Lai gan Lammerts apsūdzības plaģiātismā noraida, viņš atzinīgi vērtē Bohumas Universitātes lēmumu veikt pārbaudi.

Lammerts ir kārtējais vācu politiķis, kas pēdējo gadu laikā ticis apsūdzēts plaģiātismā. Atšķirībā no bijušās izglītības ministres Anetes Švānas un kādreizējā aizsardzības ministra Karla Teodora cu Gutenberga, kuru promocijas darbos tika konstatēti lieli citu autoru darbu fragmenti, kas pārkopēti, nenorādot atsauces uz oriģinālu, Lammerts uzstāj, ka viņš savu doktora darbu rakstījis pilnībā pats.

“Es savu doktora darbu rakstīju pēc labākās sirdsapziņas un labā ticībā,” otrdien sniegtajā intervijā laikrakstam “Die Zeit” uzsvēris Bundestāga prezidents. Viņš piebildis, ka ir “pārliecināts par tā zinātnisko kvalitāti”.

Savukārt anonīmais blogeris, kas dēvējas par Robertu Šmitu, apgalvo, ka plaģiāta pazīmes atradis 42 Lammerta doktora darba lapaspusēs.

Tīmekļa vietnē, kas izveidota, lai atmaskotu plaģiātisma gadījumus, otrdien paziņots: “Viņš noteikti nav lasījis lielu daļu no citētās literatūras, kas īpaši skaidri parādās daudzajās raksturīgajās kļūdās no sekundārās literatūras.”

Doktora grādu Lammerts ieguva 1975.gadā Bohumas Universitātē, aizstāvot promocijas darbu, kas veltīts paša pārstāvētās Kristīgo demokrātu savienības (CDU) darbībai Rūras apgabalā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+