Medības
Cope

Plāno samazināt zvejas limitu Usmas ezerā0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Valdis Semjonovs

Usmas ezerā no nākamā gada plānotas zvejas limitu izmaiņas – zivju tīklu limitu Usmas ezerā plānots samazināt par 2080 metriem, paredz starpinstitūciju saskaņošanai nodotie grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību iekšējos ūdeņos.

ZM noteikumu anotācijā skaidro, ka Usmas ezerā tīklu limits ir 10 080 metri, bet to plānots samazināt līdz 8000 metriem. Izmaiņas paredzētas, jo pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR” ir atbalstījis Ventspils novada pašvaldības priekšlikumu samazināt zivju tīklu limitu Usmas ezerā, ņemot vērā pašvaldības vēlmi un analizētos Zvejniecības likuma grozījumus saistībā ar tīklu izmantošanas aizliegumu pašpatēriņa zvejā, kā arī iespējamo ietekmi uz Usmas ezera izmantošanu rekreācijas nolūkos.

Paredzēts, ka mainītos zvejas limitus varēs piemērot no 2020.gada 1.janvāra. Izmaiņas stāsies spēkā tikai no nākamā gada, lai mainīto limitu piemērošana nebūtu pretrunā ar tiesiskās paļāvības principu.

ZM norāda, ka izmaiņas ietekmēs Ventspils novada pašvaldību, kas iedala rūpnieciskās zvejas limitus zvejniekiem, Valsts vides dienesta inspektorus, kas izsniedz zvejas atļaujas un kontrolē zvejas darbības, kā arī Usmas ezera komerczvejniekus.

Vienlaikus izmaiņu ietekme uz Usmas ezera zvejniekiem nebūs liela, jo 2018.gadā tika pieprasīti 9600 metri tīklu, kamēr noteikumu projektā Usmas ezeram tīklu limits samazināts līdz 8000 metriem.

Grozījumi Ministru kabineta noteikumos par rūpnieciskās zvejas limitiem un to izmantošanas kārtību iekšējos ūdeņos vēl jāskata valdībā.

LA.lv