×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. septembris, 2015
Drukāt

Plāno uzlabot sabiedrības informētību par bērnu tiesībām, dzīvojot ārvalstīs

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Ilustratīvs foto

1.septembrī Ministru kabinets izskatīja informatīvo ziņojumu par Latvijas valstspiederīgo bērnu aizsardzību ārvalstīs, portālu “La.lv” informēja tieslietu ministrijas pārstāve Laura Majevska.

Lai uzlabotu sabiedrības informētību un veicinātu bērnu aizsardzību ārvalstīs, ministrija piedāvā dažādus risinājumus, piemēram, Latvijas Republikas vēstniecību mājaslapās ievietot informāciju par institūcijām, kas konkrētajā ārvalstī ir atbildīgas par ģimenes un bērnu tiesību jautājumiem.

Plānots, ka Tieslietu ministrija izstrādās informatīvu materiālu par to, kas jāņem vērā vecākiem, kuri kopā ar bērniem pārceļas uz dzīvi citā valstī.

Savukārt Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai sadarbībā ar ministriju un Labklājības ministriju noteikts izstrādāt metodiskos ieteikumus bāriņtiesu darbam pārrobežu ģimenes lietās, kas saistītas ar potenciālo bērnu aprūpētāju izvērtēšanā iekļaujamiem aspektiem.

Kā norāda tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs: „Informatīvais ziņojums izstrādāts, lai sāktu plašāk informēt ārvalstīs dzīvojošos vecākus par likumiem, kas, dzīvojot konkrētajā valstī, būtu jāņem vērā. Tāpat uzskatu, ka jāstiprina sadarbība starp visām iesaistītajām institūcijām, lai savlaicīgāk un efektīvāk varētu reaģēt uz šādām lietām un personai tiktu sniegta visa nepieciešamā palīdzība.”

Lai uzlabotu iestāžu kompetenci, Ārlietu ministrija tiks aicināta ikgadējās Latvijas konsulāro amatpersonu apmācības kursā iekļaut jautājumu par pārrobežu ģimenes tiesībām, jo Latvijas Republikas diplomātiskā vai konsulārā pārstāvniecība nereti ir pirmā vieta, kur persona vēršas pēc palīdzības.

Informatīvajā ziņojumā paredzēts, ka līdz šī gada 15. septembrim Valsts kancelejā jāiesniedz rīkojums par darba grupas izveidošanu, kuras sastāvā būs tieslietu ministrs, ārlietu ministrs, labklājības ministrs, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas priekšniece un tiesībsargs. Paredzēts, ka darba grupa sanāks gadījumos, kad Tieslietu ministrija no ārvalsts saņēmusi atteikumu turpmākai sadarbībai un konkrētajā lietā radušies problēmjautājumi. Darba grupas uzdevums būtu izvērtēt turpmāko rīcību konkrētā bērna vislabāko interešu aizsardzībai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+